Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondják, hogy fontos a mozgásf...

Mondják, hogy fontos a mozgásfejlődés helyes menete, azon belül is a négykézlábas (kúszás, mászás) mozgások. Mennyi idő az ideális amig mondjuk 4kézlàb, kúszva vagy mászva közlekedni kellene egy babának?

Figyelt kérdés
Kislányom 7,5 hónapos, nem kúszott, max ha egy hetet próbálkozott vele. De pár napja mászik. Olvasgattam erről és azt találtam hogy fontos hogy sokáig csinálja. Na de mi a sokáig? 1-2 hónap, vagy inkább 3-4? Mivel kb egy évesen állnak fel, ezért mondjuk bőven van ideje még mászni, csak hát eddig is mindent elég gyorsan csinált így előfordulhat hogy hamarabb fel is fog állni, persze simán lehet hogy nem.🤷🏻‍♀️ Csak kiváncsi vagyok :)

2019. szept. 19. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy feláll, nem fog járni. A nagylányom 5 hónaposan kúszott, 6. hónap elején kezdett mászni, 1 hétre rá ült és még nem volt 7 hónapos, amikor felállt. 15 hónaposan kezdett járni. 😊

A kicsi most 7 hónapos, kúszik, kutyázik, próbál kiülni, felfelé még abszolút nem próbálkozik.

2019. szept. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A felállás még messze van a járástól. 7 hósan kúszott, 10 hósan felállt, 11 hósan mászott, 16 hónaposan tett 1-2 bizonytalan lépést kapaszkodás nélkül, 18 hónaposan kezdett el stabilan, szépen magabiztosabban járni. 11-18 hónapos koráig 99%-ban mászva közlekedett, vagy kapaszkodva bútor mellett.
2019. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Az én fiam nem volt még 6 hónapos, amikor mászott, majd 10(!) nap múlva felállt. Most 9,5 hónapos. Mászva közlekedik, de minden bútornál feláll. 2 hete kapaszkodás nélkül is. De nem tesz még lépéseket. Szerintem pár héten belül elindul. Ezért cserébe viszont nem "beszél". Nagyon keveset gagyog. A doki szerint "el van foglalva" a mozgásfejlődéssel.
2019. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyógytornász nekem anno minimum 4 hónapot mondott, úgy, hogy ha a kúszást alternáló mozgással végezte (kommandós stílusban, nem pedig fókázva vagy hasonlóan), akkor a kúszást is bele lehet számolni. Ha azt "szabálytalanul" csinálta, akkor csak a mászást.

Nos a lányom 4-4 hónapig üzte külön-külön mindkettőt, mindkettőt szépen és "mégis" van gondja. 🤔

2019. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyéni. Valakinek 2 hét is elég, hogy utána ne legyen baja. Valakinek 2 hónap. Nekem a nagyfiam max két hétig kúszott, utána mászott. Azt viszont nagyon sokáig. 15 hónaposan indult el.Most 5 éves, a rövid kúszásnak isszuk a levét. Nem tudja összehangolni az ellentétes kéz-láb mozdulatokat, ezért vért izzad az ovis úszáson, a bicajon... emiatt alacsony az önbizalma. Ezért hordom havi sokezer forintért fejlesztésre. A kisebbik 5 hónaposan kezdett kúszni,7 hónaposan felállt az asztal mellett, de kúszva közlekedett, 8-9 hónaposan mászott és kerek egy éves korában indult el. Neki nincs olyan problémája, mint a bátyjának...
2019. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondták, hogy ha mászott 3 de inkább 4 hónapot akkor rendben lesz.5 hónaposan kezdett mászni,6 hónap előtt felült és felülés után 3 nappal már asztal,szék,lábunk mellett álldogált.A 3 és fél hónapban míg csak álldogált, max 2 -2 lépett jobbra ,balra amúgy mászott.Aztán 9 és fél hónaposan járni kezdett egyik napról a másikra.

Nálunk vannak gondok pedig a 4 hónapot teljesítette.

2019. szept. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!