Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Min változtatnál a helyemben...

Min változtatnál a helyemben étel szempontjából?

Figyelt kérdés

Egyrészt unalmas szerintem 6 foggal lehetne mást is ennie 10 hónapos babámnak ,másrészt drága is a tápszer és a tejpépek is !

Reggeli tápszer

Tízórai idény gyümölcs

Ebéd húsosfőzelék

Uzsi tejpép

Vacsi húsosfőzelék

Este tápszer


2010. júl. 19. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:

én nem változtatnék, az enyém 1 éves, és szintén így eszik, de csak 5-ször eszik, reggel este tápszert, délelőtt gyümi, ebéd főzi, uzsonna az változó, mert ő kezdi unni a tejpépet

azért nem változtatnék, mert a napi 500 ml tápszer kell a babának, a gyümölcs meg a zöldségek szintén

ezt lehet változatosan készíteni, az enyém eszik egy csomó féle főzeléket

a tejpép kiiktatható, de ha az helyett is főzeléket adsz neki, akkor már naponta háromszor enne főzeléket

lassan adhatsz neki zsemlét, sonkát, sajtot uzsira, vagy joghurtot

meg talán én nem adnék neki minden nap kétszer húst

2010. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is 10 hónapos a kisfiam, és 7 foga van. Felkeléskor én is tápszert adok neki, majd reggelire szereti a kenyeret, zsemlét párizsival, májkrémmel, sajtkrémmel. Délben azt eszi amit mi, vagyis főtt ételt. Ha a leves vagy a második szeles, akkor abból nem mindig adok neki. De imádja a borsó, krumpli lebbencs leveseket. Húslevesnél a répát, krumplit, leveshúst töröm össze, de csigatésztával is megeszi, és nagyon szereti. A második mindegy mi, mindent eszik( tészták, húsok, palacsinta, főzelék). Délután joghurtot, gyümölcsöt, krémtúrót, tejpépet adok neki. Vacsorára ugyancsak főtt ételt eszik, általában tartalmasabb levest. Nyugodt, kiegyensúlyozott baba. Ilyen ételek mellett soha semmi problémánk nem volt.
2010. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos múlt a kisfiam. 2 foga van. Leírom, mit eszik, hátha merítesz valamilyen ötletet belőle.

6-7 óra között 220-240 ml tápszer (Humana jó éjt tápi, most már csak ezt eszi meg)

10-kor tízóraira változó, mikor mi jut eszembe, váltogatni szoktam ezeket:

- babapuding (csokipudingot imádja banánnal például - és tényleg isteni, én is csinálok ilyet magamnak), a vaníliás puding pedig nagyon finom őszibarackkal

- sajtkrémes kenyér csirkemell sonkával, paradicsommal, esetleg májkrémes kenyér, vagy például rio mare tonhalkrémes kenyér, tegnap csináltam avokádókrémet (érett avokádóba pici natúr joghurt, csipet só, pici majonéz, és icipici fokhagymakrém), azt kapta kenyérrel,

- vagy natúr joghurt gyümivel, esetleg kekszes görög joghurt

- vagy túró gyümölccsel (banán-meggy-túró nagyon fincsi szintén),

- vagy gyümölcsmix babakeksszel (barack-sárgadinnye-keksz nagyon finom)

14 órakor ebéd, húsos főzelékfélék, általában úgy főzök, hogy abból eszem én is (tegnap pl. meggyszószt csináltam csirkével és főtt krumplival), rakott zöldségek csirkével, kerámiatálban natúr joghurtos szósszal sütve, ilyesmik,

17 órakor uzsira a tízóraiknál felsoroltak közül valamit, esetleg még desszertnek eszembe jutott a danonino, a túró rudi belseje, és a kinder tejszelet, ezeket nagyon szereti, persze csak ritkán kap,

20 órakor 240-280 ml közötti tápszer.

Tejpépet nem szoktam adni neki, mert így is 10 kg, a tejpép pedig eléggé hizlal.

2010. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!