Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Detre keresztn...

Mit gondoltok a Detre keresztnévről?

Figyelt kérdés
Germàn eredetű, a Dietrich a német verziója. Jelentése: nèp/népből való, hatalmas.

2019. dec. 2. 10:49
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
47%
Vince, Miron, Vendel, Vencel, Emil, Ervin
2019. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
83%

A férjem Zoltán. Ő inkább a kettő között van. Nem az a tipikus, "add ide a söröm" férfi, de nem is egy szemüveges, sápatag fiúcska.


Egyébként utálja a nevét, a zolikát kifejezetten rühelli, a Zotya, és a Zoli nála elmegy kategória, a Zoltánt szintén rühelli.


Nekem is tetszik a Zoltán név, de mivel a férjem egyértelműen rühelli a nevét, és sose hagyná, hogy ezt a nevet adjam a gyermekünknek így sajnos nálunk kiesik.


Még toplistás a László, és a Levente, de ezek alapból hosszúak, csak becézve rövidülnek.

2019. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
57%
Zerind/Zerénd lehet,hogy kicsit hasonlítanak stílusban a Detrével, Demeterrel egymásra. Egyébként szerintem nem rossz a Detre se.
2019. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Aki szerint nem borzalmas a Detre, de a Dedi igen (én ezt max csecsemőkorában gondoltam), az becézné valahogy? Pl Derkó?
2019. dec. 2. 15:15
 25/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem becéznem sehogy. Nem kell mindenkit becézni. Ha mégis akarod, akkor se feltétlenül kell a nevét használni hozza.
2019. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem cuki a Dedi, de én lehet inkább Detrinek becézném.

A Dorkát hogy becézitek?Dodi?Csak kíváncsiság.

Nekünk Zerind a kisfiunk,Zének becézzük. Zília a kislányunk,őt Zizinek hívjuk. Harmadik babánknak eddig a Zente(Zentus) és Zója(Zozi) amikben gondolkodunk.

Nekem a Dalma is nagyon tetszik egyébként, bár mi már valószínűleg maradunk a "Z"-nél.

2019. dec. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
A Dorkát vagy nem becézzük, vagy Dórikának, néha viccesen Dorkinak/Dodinak/Dócinak vagy Lujzának szoktam hívni. 😊
2019. dec. 2. 17:47
 28/34 anonim ***** válasza:
82%

Nem rossz a Detre. Egy esetben nem adnám: ha a vezetéknév is eszperente, pl. Demeter Detre nem hangzik jól, de Szilágyi Detre sokkal jobb.

A Demeter sem rossz.

Javaslatok rövid nevekre:

Lehel

Hunor

Huba

Bende

Szilárd

Zsolt

Karsa

Vajk

Márk

Kende

Vendel

Nándor

2019. dec. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
82%

Nekem szimpatikus a Detre.

A Damján is szép, esetleg Demjén?

2019. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi a baj a Dáviddal, annyira nem gyakori, de mindegy is.


Ismerősömnek nemrég született meg a kisfia, Dévald lett a neve. Fura volt, mert sose hallottam, de sztem pl nem hangzik rosszul. A Detrét én is inkább csak vezetéknévként tudom elképzelni.

2019. dec. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!