Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a következménye, ha...

Mi lehet a következménye, ha túl hamar feláll?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hónapos. Most már majdnem 3 hete feláll, és rendületlenül ahol a legkisebb lehetőséget látja, azonnal kapaszkodik és már áll is. Védőnő azt mondta, hogy ne hagyjuk neki, ne legyen lehetősége felállni. De azonnal felpattan a kiságy rácsába kapaszkodva, a kanapé szélén, belénk kapaszkodva, akárhogyan, semmi más nem foglalkoztatja csak az állás. Mennyire káros neki? Lesz valami ortopédiai következménye? Akinek a babája ilyen hamar állt, lett valami gond később?

Egyébként ül, mászik szépen emellett.


Köszönöm!


2019. dec. 3. 12:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
62%
A mi példánk: 3 hónapos korára mindkét irányba fordult, 6 hónapos korára kúszott, majd felállt, 7 hósan mászott és bútorok mellett lépegetett párhuzamosan. Ennek ellenére 14 hónapos volt, mire az első lépést megtette egyedül, 15 hónapos múlt, mire stabilan kezdett el járni. Pedig én is azt hittem, hogy 1 éves kora előtt szaladni fog, aztán nem. A beszéde viszont lassabban indult, 2 évesen még főleg csak hangutánzó szavai voltak, most 2 hónappal később viszont màr mondatokat alkot. Szerintem ez annyira gyerekfüggő. A védőnő nekem is azt tanácsonta, hogy ne haggyam felállni, de mivel egy mozgásforma se maradt el, csak a sorrend borult, így én nem "tiltottam"az állást, kapaszkodva lépegetést.
2019. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!