Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam több hónapja profin...

A fiam több hónapja profin kúszik, de a mászás kimaradt. Most lesz egy éves, âlldogál. Ismer valaki hasonlót? Lett később ennek következménye pl. a tanulásban?

Figyelt kérdés

2019. szept. 3. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
A te fiad siman ilyen es kesz. Nincs es nem is lesz vele semmi gond. Sok gyerek van, akinel elmarad a maszas, kuszasbol egybol menni tanulnak, de ez is pont olyan normalis, mintha maszott volna. Nyugi anyuka...ugyes fiad van.
2019. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem szemely szerint nincs gyermekem, de a noveremnek es a baratnomnek van.


Noverem fia sem maszott. Nem vitte kulon tornara, de a vedono tanacsait kovetve otthon tornaztatta, es vegul beindult a maszas is. Bar eleg sokara. Sokaig fokazott, az volt a gond. Amugy nagyon okos, gyorsan is tanul, de pl. rendkivul hisztis kisfiu. Meg ugy beszel, mint akinel beakadt a lemez. Kb 20x ismetel el egy mondatot, es nem akad le rola. Nem tudom, hogy ez normalis-e ebben a korban, most 2 eves. Ismerek mas 2 eveseket, toluk ilyet meg nem hallottam. Nem tudom azt sem, hogy ennek az egesznek van e koze ahhoz, hogy kicsit keson tanult meg maszni.


A baratnom gyereke most 9 honapos. O korahoz kepest nagyon kicsi is volt mindig, de ezen kivul volt vmi gond a tartasaval es a mozgasaval is. Pl a fejet mindig enyhen jobbra tartotta, csak a jobb labat huzta fel, a balt nem, nem akart maszni, csak kuszni stb. Mozgasterapiara, egeszen pontosan Dévény tornara jartak epp azert, hogy kifejlodjenek a megfelelo idegrendszeri folyamatok, amik ezektol a mozgasoktol szoktak.

Sokat fejlodott, mar csak otthon kell tornaztatni, bejarni nem kell vele.

2019. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Már én is azt hittem hogy nem fog mászni a fiam, már megtanult állni és lépkedni a bútorok mellett így biztos voltam benne, hogy kimarad. Aztán ezekre rá pár napra csak úgy elkezdett mászni, úgy hogy előtte nem is kutyázott. 10 hónapos volt.
2019. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Mi nem kúsztunk és nem is másztunk a testvéremmel. Ő 9 hónaposan járt. Én 10 hónaposan.

Mindketten kitűnő tanulók voltunk. Diplomáink és nyelvvizsgáink vannak. A mai napig tanulunk, képezzük magunkat. Ő 40, én 35 éves vagyok.

2019. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

35 meg 40 évvel ezelőtt ilyesmikkel még nem foglalkoztak annyira, és emiatt, szerintem, csak a szülők emlékezetére hagyatkozni nem túl megbízható dolog. Ettől még lehet így, ahogy írod, kedves előttem szóló, nem célom felülbírálni, amit írsz.


Nem törvényszerű különben, hogy mindenki, aki nem mászik, az pl. rossz tanuló lesz. Csak az esélyét növeli annak, a megfigyelések alapján, hogy tanulási nehézségekkel fog a gyermek küzdeni. Ettől még lehet okos, csak pl több idő kell, mire valamit megtanul.


Ha a tanulási nehézséghez társul lustaság is, akkor vszleg rossz tanuló lesz, de ha vki ambiciózus, a nehézségek ellenére kitűnő tanuló is lehet. A diploma nem csak ezen múlik, hogy valaki mennyire könnyen tanul.. A kitartás a fontos. Legalább is én így gondolom.

2019. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
A nagyfiam nem mászott, neki okozot ez gondot a beszédfejlődésben. Nem törvenyszerű, hogy mindenkinél okoz, de nálunk baj volt.
2019. szept. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én fiamnál a kúszas maradt ki. Mászni, ülni egy heten belül tanult meg 6 honaposan. Igaz még "csak"4 éves de semmi baja nincs, mondokakat, rovid verseket hamar meg tanul.

Nem hinnem, hogy ez problenat jelentene.

2019. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ezekkel az osszefugges keresesekkel tulbonyolitanak mindent. Ideje koran vannak elvarasok a gyerekekkel szemben, mert bizonyos tanulmanyok bizonyos osszefugeseket allitanak. Na es ha nem maszik? Mit csinalsz fogog es terdre kenyszerited, h marpedig edes fiam masznod kell?!

Hulyeseg ilyeneken agyalni...aztan meg ha nem lesz olyan nagy esz, akkor max szorgalmasabb lesz...ennyi.

Hagyjatok szerencsetlen gyerekeket a sajat utemukben fejlodni s fokent hagyjatok gyereknek lenni.

2019. szept. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Mindennek megvan a jelentősége. A fiam maszott de nem kuszott. Fel eve derült ki hogy idegrendszeri eretlenseg all az egész mögött. Mehetünk tsmtre hogy ne legyen gond a auliban
2019. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Az idegrendszeri elteresek, tanulasi problemak, mentalis betegsegek gyakran jarnak egyutt a mozgasfejlodes elmaradasaval. EGYUTT!!!! De nem egymasbol kovetkezve. Ha valakinek tanulasi nehezsege van, az nem amiatt van mert nem maszott, ha maszott volna is meglenne ez a problema. A maszas hianyabol nem kovetkezik az eg egyadta vilagon semmi, nem okozoja semminek.
2019. szept. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!