Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás lehet?

Linett26 kérdése:

Szeparációs szorongás lehet?

Figyelt kérdés
10 hónapos lesz a babám. Eddig letettem este, puszi betakaras, elaludt. Most? Epp csak, hogy elkezdek kifele menni a szobából már ordít. Visszamegyek minden ok.. Nappal nem csinalja ezt, elmolyol, elvan. 2 napja a cumit sem akarja elfogadni es hajnalban felkel, ordítva. Napkozben a jól megszokott módon el akarom vinni aludni de mivel a cumit sem fogadja el nem megy.. :( De közben üvölt.. Nem tudom mi van :(
2019. dec. 4. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Változik. És igen, lehet a szepa is, kezdi felismerni, hogy külön emberi lény, megijed, hogy ott hagyod, én személy szerint ezért nem vagyok híve a létezem és otthagyom tréningnek, mert utána ez lesz ( 2 gyerekeknél is ez volt, a 3. Gyerkőccel már ott voltam és semmi sírás elalvasnál).
2019. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sosem sírt eddig, amikor este lefektettem. Szépen csendben elaludt. A másik két gyermekem is így aludt el mindig mikor babák voltak csak ők nem valtoztak meg :D Éppen ezért nem is ismerem ezt a szeparációs szorongást, nincs tapasztalatom.
2019. dec. 4. 12:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet, vagy valami olyasmi. Az én kisfiam úgy 7,5-8 hónaposan kezdte ezt. Most 10 hónapos és ha elég álmos akkor leteszem és alszik. Bár én mindig alvás közeli állapotban teszem le (mondjuk szerencsére ez nálunk 5-15 perc este max!) de 8 hónap előtt kicsivel kezdte hogy nem akart elaludni. Ha letettem azonnal felkelt, sírt, és csak akkor nyugodott meg ha felvettem. Azonnal hajtotta is a kis fejét a vállamra. Most ez szerencsére ritka.

De abban az időben sokszor riadtan felsírt éjjel is. Nehezebb volt visszaaltatni, pedig alapvetően végigaludta és alussza azóta is az éjjeleket. 9 hónaposan kezdett javulni, most (10 hónaposan még jobb lett). Nálunk mondjuk napközbe sose volt gond. Simán elment egyedül felfedezni a lakást. Ez volt ami nagyon látványos és érezhető volt. A leírásod alapján hasonlít a 2 szituáció.

2019. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!