Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor megnyugodhatok,...

Most akkor megnyugodhatok, vagy aggódhatok tovább?

Figyelt kérdés

Én vagyok aki nemrég azt kérdezte, miért bújik ki minden foga a kisfiamnak kékes-szürkés színben ? Ma dokinál voltunk.Gondoltam leírom, h az orvos azt mondta, h a zománca rendben. Ő sem látott még ilyet, pedig két orvos is megnézte. Tennivaló nincs. Nem igazán lehet vele kezdeni semmit. Jók a fogai. Mind egy szálig ilyen rizsszínűek. Fluorid, d-vitamin...meg ezek a dolgok nem hiányoznak a szervezetéből...dokik szerint ezt nem ezek hiánya okozza. Valószínűleg genetika. És jó hír az egészben, h nincs semmi összefüggés a között, h a maradandó fogai milyenek lesznek.

Úgyh most nem tudom örülhetek e...vagy aggódjak.


2010. júl. 19. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fogorvossal is konzultálj.
2010. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
természetesen fogorvos látta a gyereket!!!! kettő is.
2010. júl. 19. 17:17
 3/13 anonim ***** válasza:

sztk-s vagy magándokihoz vitted?

ha sztk-shoz akkor javaslom vidd el egy magándokihoz. amúgy arra nem esküdnék,hogy a maradandó fogaira ez nem lesz hatással. a tejfogak gyulladása ill.bármely elváltozása hatással van a maradandó fogra, ugyanis a tejfog alatt már ott van a maradandó fog csírája, ami akár sérülhet is.

2010. júl. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ja és ez azért vicces: nem tudják mitől van, de nem lesz hatással a maradandó fogaira. akkor ezt meg honnan tudják?

szerintem ne aggódj, csak ne hagyd annyiban.

2010. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amit írtál, az egy kicsit fura. : azt írod, nem tudják mitől van, akkor azt honnan tudják, hogy van-e köze a maradandó fogainak? Hol laksz?
2010. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

kecskemét. Magándokihoz vittem.

10 hós a picim, és nekem is ilyen volt a fogam...anyum mondta. De velem nem szaladgált sehová. Maradandóim jók.


Az első doki akihez vittem, azt mondta h még nem látott ilyet, szerinte zománcprobléma. Szólt a kolléganőjének, aki tulajdonképpen erre van specializálódva, és ő is megnézte. Megtutujgatta a kicsit, és azt mondta h a zománca rendben van, a színe valóban kissé rizsszerű. Teendő semmi, Hisz nem nagyon lehet mit tenni ilyen esetben. Erre tettem föl én a kérdéseimet. Nem e fluor, vas, vagy d vitaminhiány, cumi, tea...steb rongálta meg a színét, és alaposan mindenre kitért. Kedvesen és egyártalán nem aggódva mondta el h mi miért nem lehet. Egyedül annyit mondott, h Zimmafluort adhatok neki, h a maradandóit majdan megerősítsük...de ez a színelváltozás nem lesz hatássalrá. Aztán ő kiment és maradtam a másik dokival. Ő azt mondta h nincs mitől félni. Genetika okozhat ilyet még...ennyi. De ő mivel nem ez a speckója,nagyon pici babák szájába nem nézegetett még.

2010. júl. 19. 17:31
 7/13 A kérdező kommentje:
TUlajdonképpen engem megnyugtatott, de a ti válaszaitok kissé megrémít??? Mégis hány dokinak mutassam még meg?????
2010. júl. 19. 17:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Orvosnak hiszel (kettőnek is), vagy az itt fórumozó embereknek?? Akikről azt se tudod van-e egyáltalán gyerekük. Én ilyen esetben meghallgatnám az itteni véleményeket, de a doki szava lenne a mérvadó. Legalábbis számomra!
2010. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Szerintem sem kell aggódni, esetleg egy másik helyre elvinném még a helyedben. Én is Kmétre járok magándokihoz, ha gondolod, nagyon szívesen írok nevet/tel.számot, csak ajánlani tudom!
2010. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
akkor nyugodj meg.
2010. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!