Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha alacsony az afp, de a...

Ha alacsony az afp, de a többi vizsgálat rendben, tr21 stb, és a doki szerint is minden rendben, megnyugodhatok?

Figyelt kérdés

A dokim azt mondta az afp csakugyan alacsony 0.49, de a többi eredmény a hármas tesztben jó 1:1000 az esélye a down korra. Itt nálunk Romániában csak nagyon nagy városokban van genetikai tanácsadás, és komplexebb vizsgálatok. A doki az uh szerint és az eredmények szerint azt mondta minden ok. Bennem még is motoszkál, hátha nem?

Ti mit tennétek? Tapasztalat?


2011. febr. 18. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az integrált teszten a Down-kórra 1:1800 volt az eredményem, az uh-k nekem is rendben voltak, az AFP pedig 0,6 volt. Az én dokim is azt mondta, hogy az AFP-teszt már önmagában egy elavult dolog, ezért javasolják inkább a kombinált, az integrált vagy a négyes tesztet, ezek ár megbízhatóbbak. Ezek nyilván nem 100%-os eredmények, csak egy arányt mutatnak az előfordulás valószínűségére, de a Te ereményed szintén negatív lett és az uh-n is rendben talált mindent a dokid, szerintem rendben lesz minden. Ha 100%-ig meg akarsz győződni, akkor nyilván az amniocentézis jöhet szóba. Én megbíztam a dokimban, és jól tettem :-) Van egy gyönyörű, egészséges 14 hónapos kisfiam. Minden jót és boldog babavárást!
2011. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rá van írva az Afp leletedre, hogy súllyal korrigálva? Ugyanis sok helyen már figyelembe veszik a kismama súlyát, és ha nehezebb, akkor feljebb viszik a mért értéket. Amúgy az orvosok szerint a mai vizsgálatok közül az AFP hordozza a legkevesebb információt, pontatlan és megbízhatatlan vizsgálat. Ne aggódj miatta, ha minden más rendben van. Nekem az előző babánál0 ,64 volt, és egészséges.
2011. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én AFP-m 0,5 volt.

A "végeredmény" már 2,5 éves, és teljesen egészséges. :)

2011. febr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!