Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merev az izomzat vagy nem?

Merev az izomzat vagy nem?

Figyelt kérdés
10 hónapos lányommal járunk babaúszásra, s pár hónapja mondta az oktató, hogy úgy érzi, merev a nyaka, amikor meríti a víz alá. Elmentünk egy gyógytornászhoz, ő azt mondta, hogy valóban érez némi merevséget, de nem a nyakán, hanem a dereka tájékán. Csak kétszer voltunk nála, elég borsos áron dolgozott és hetente kellett volna járni hozzá. De más szakvéleményre is kíváncsi voltam, így a gyermekorvos adott beutalót egy másik gyógytornászhoz, róla köztudott, hogy nagyon jó szakember, sokan dicsérik. Az ő meglátása az volt, hogy nincs semmi baja a lányomnak, semmi merevséget nem érez. Szerinte csak azért merev a nyaka a vízbe merítéskor, mert nem igazán akar lemerülni a víz alá, mert hidegnek érzi. Bár én evvel nem teljesen értettem egyet, de gondoltam, ő tudja. Megbíztam benne, hogy valóban minden rendben van. Nem is foglalkoztunk evvel, de ma babaúszáson ismét mondta az oktató, hogy még mindig merevnek érzi a nyakát. Hát most nem tudom, mit tegyek, kinek higgyek, menjünk-e még harmadik helyre. Mit tanácsoltok, mit érdemes tenni ebben a helyzetben?

2019. dec. 6. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézzük a számokat. 3-ból kettő szerint feszes. Akkor valószínűleg az.
2019. dec. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vinném sehova. Az enyémet akkor vittem, amikor láthatóan nem tudta megemelni a fejét, tehát ha van valami elakadás a mozgásfejlödésben akkor vidd. Egyébként be is tudja feszíteni az izmait, valószínűleg ezt érezte az oktató.
2019. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak az úszás oktató mondta, hogy feszesnek érzi, ő javasolta, hogy nézessük meg szakemberrel, mert ő nem ért hozzá, csak így érzi. De egyik gyógytornász sem mondta, hogy feszes, az egyik is csak azt, hogy dereka egy kicsit, de a nyaka nem. És a gyógytornászok még azt is mondták, hogy semmi baj a mozgásfejlődéssel, minden rendben van.
2019. dec. 6. 14:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Na igen, ő valóban nem ért hozzá, ne foglalkozz vele.
2019. dec. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!