Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orvoshoz kellene mennem?...

Orvoshoz kellene mennem? Mennyire rossz szitu?

Figyelt kérdés
Van egy babám, 1 éves lesz. De úgy érzem teljesen szar vagyok anyának. Többször nyafog, sokszor akár cicizni, de alig akar enni (pedig már nem elég a tejem), tápszert nagy erőszak árán beletuszkolom, azt is max 100ml-t eszik meg. Reggel v este. Sokszor már hagyom sírni és csak kiabalok vele, hogy hagyja abba, aztán felveszem és szégyenlem magam. Máskor meg tok türelmesen tudok hozzá szólni. úgy érzem én nem foglalkozom vele úgy, képtelen vagyok elmenni vele pl babás helyekre (amúgy is messze van, tomegkozlekedni kellene, kB 2 óra út). Úgy érzem ez örökre így lesz és én meg semmit nem teszek, hogy jó napjai legyenek. :( Menjek orvoshoz? Az úgy se segít, csak papírokat töltet ki velem.. De semmi olyan tanács, semmi olyan módszer, hogy akkor most ennek a lepcsonek állunk neki, ez legyen először.. Meg buktam, mint anya... Ráadásul semminek nem tudok örülni, meg annak se, ha nezek ki a fejemből.
2019. dec. 6. 14:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Teeszetesen ellatom a gyereket, olelgetem, de belül mintha egy nem is tudom, egy üres doboz lennék.
2019. dec. 6. 14:21
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Menj el orvoshoz. Keress olyat aki valóban segít. A gyerekek nagyon át tudják venni az anyjuk hangulatát, főleg minél kisebbek. Míg te nem leszel jól addig ő sem.
2019. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

1 éves az a gyerek, nem kisbaba, neki már rendszer kell. Reggel szopizzon, aztán reggelizzen rendesen pékárut, sajtot, sonkát, zöldséget. Tízóraira mehet gyümi/keksz/tejtermék, ne szopizzon. Ebédre szintén egye, amit te, ha alváshoz kell a szopi, akkor szopizzon egyet. Uzsi ua., mint a tízórai, vacsi lehet hideg v meleg, alváshoz lehet szopizni.

Kaják között menjetek sétálni, szánkózni, bent is játsszatok sokat. Azért nyafog, mert unatkozik.

2019. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bármit teszek elé, nem eszik. Max pár falat. Reggel cici, utána reggeli, tízóraira gyümölcs, főzök, eded 3 4 órakor kap kekszet vagy tejterméket, este vacsi-tápszer, lefekveskor cici. Vám rendszer, kár, hogy a gyerek nem tudja mi az a rendszer. Mindig üvöltés a vége. Ha hamarabb, ha később kínálom és rángatja a nadrágom, hogy cici kell. Már elfáradtam.
2019. dec. 6. 14:37
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Van, amelyik nehezebben áll át a hozzátáplàlásra. Kérdezd meg hozzátáplálós FB-csoportban. Ne aggódj szerintem, kicsit tarts ki. Adj neki cicit egyelőre, ha ezt szeretné, és közben fejleszd a hozzátàplálást. Ne görcdölj rà.


Ha Te leülsz enni, és Magad mellé ülteted, nem érdeklődik? Ha olyankor egy picit elfogad, és közben mondjuk beteszel egy zenét, lexarod, mennyit eszik, minden kanálért megdicséred?


Másrészt a hangulatodra kellene vmi segítség. Nen bizto hogy orvos, vmi közőssèg is jó lenne. Nincs semmi tényleg q közelben? Művelődési házban pl?


Baba-mama klub, játszóhàz, babaúszás, kerekítő/ringató? Ekkora gyereket már "rendes" gyerekprogramokra is vihetsz.

A bezártaág és a magány nem jó.

2019. dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Miután végzett, akkor dicsérjük főleg, igen, én is akkor eszek, akkor elfogad kicsit, aztán nem kell neki. Közben is kap azért dicséretet. De főleg a végén, ha megette.
2019. dec. 6. 15:15
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Nyugi. Lehet, hogy ilyen nem-evős marad. Rokon kislánya már 3.5 éves, mégse eszik semmit, csak kakaót iszik kb. Csont vékony a kislány, mégis a doki szerint semmi baja.

Csak azt gondold végig, hogyha ilyen marad, mi lesz? Beleőrűlsz? Nem kellene... Sokfajta kaját kap,elég neki ennyi.

2019. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dicsérd minden falatért. Ez elég nyomasztó ha csak a "megevés" szàmít.
2019. dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!