Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hangokat ad ki 6-7...

Milyen hangokat ad ki 6-7 hónapos babád?

Figyelt kérdés

A védőnőnk ma eléggé megijesztett. Azt mondta, hogy ebben a korban már sokkal változatosabb hangzókészletet kellene használnia a lányomnak. Ő egyetlen egyet használ: hő. Hangulattól függően hosszabb vagy rövidebb kiadásban. Soha nem hallottam tőle még mást, meg hát persze kacag és sír, meg időnként buborékot az fúj a nyálából. De ennyi. A hallása rendben van, nézték. Tényleg baj lehet? Tudom hogy nem verseny, de aggódok. Mit "mond" a ti babátok?


Köszönöm a segítséget!


2019. dec. 8. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Igen, már a hó-t is mondania kellene. De a hohohó még jobb lenne...
2019. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig nem mondott baromságokat, akkor nem a legbutább, de mégis olyan a védőnőtök, mint a többségnek: egyik fülön be, másikon ki. 😊


Egyébként a nagy ennyi idősen már ciklizált, a kicsi meg kb, mint a tiéd, neki a mozgása fejlődött akkoriban nagyot. Mindketten egészségesek és szépen fejlődnek.

2019. dec. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos a kisfiam, nálunk csak a 'he' megy, én sem hallottam még mást tőle.
2019. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 6 hónapos, most kezdte el mondani hogy Dá dá dá.

De en egyáltalán nem aggódnék meg rajta ha csak a hő-zés menne neki, még minik, nincsenek lemaradva semmivel. Meg aztan lehet 2 nap múlva elkezd “dumálni” a te babad is:)

2019. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát elvégre lovas nemzet vagyunk.

Ne izgasd magad, nem lesz semmi baj.

Sógornőm kisfia 7 hónapos, és kb a nyálával gurgulázik egész nap. Meg zárhangok. Ennyi. Idegesítő, de senki nem aggódik, hogy gond lenne a gyerekkel :)

2019. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam már többféle hangot adott ki ekkoriban (bababa, papapa, jajaja, meg volt a klasszikus heő, hő, aguu, gugu) de kb azota is ezek maradtak kiegésziteve a dedede tetete mamamama, nyemnyem hangzokkal. Most 10 hónapos. De akkoriban még sokat visitozott, gurgulazott is. Sőt voltak napok mikor abszolút ezek voltak többségben :) de mèg ma is sokszor mondja hogy heő🤷🏻‍♀️

Én úgy tudom a ciklizálás (szotag ismételgetes) 10 hónapos korban kell hogy megjelenjen legkésőbb, szóval baromira nincs lemaradva.

Barátnőm kisfia, a “hő”-n kivül ennyi idősen csak a mamamama-t mondta. Most kb ugyanugy gagyog mindkét baba (1 hónap eltérés van köztük) szóval szerintem semmit sem jelent ilyenkor még. Sőt.. több példàt is olvastam arra hogy hamar kezdték a ciklozalast a babák, mint az enyém, mégsem indult hamar a beszéd. Szerintem nem kell aggódnod, lényeg hogy kommunikál :!

2019. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!