Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok milyen volt a kúszás?

Nálatok milyen volt a kúszás?

Figyelt kérdés

A fiam koraszülött baba korrigáltan most 7 hónapos.

Elkezdett kúszni,vagy valami ilyesmi.

Azért írom így mert nem húzza magát a kezével csak ritkán hanem ő inkább ugrik. Feláll négykézlábra aztán előre ugrik a tárgyakért. Néztem videókat milyen mikor kúszik a baba de a videókban a karjaival és a lábaival is tolja magát.

Járunk gyógytornászhoz de nem emiatt. Nyilván nem összehasonlítgatni akarok csak szeretném megkérdezni hogy kinek hogy is nézett ki ez a kúszás dolog?


2019. dec. 10. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Kuszás/mászás helyes technikája fontos, ugyanis akkor lép kapcsolatba először a két agyféltek. Összhangolt bonyolult mozgások a még bonyolultabb járás előtt. Fontos lenne hogy ha ezt nem is de a mászást helyesen csinálja.


De! Nem tudom mikor kezdte, beletelhet egy két hétbe is mire teljesen összehangolja és jó lesz a technika. Kevesen kezdik tökéletes összehangoltsággal..


A fiam koraszülött, neki két hétbe telt mire sikerült kialakítani a helyes kuszást. Mi dévényre jártunk.

2019. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lassan 6 hónapos kisfiam is mostanában kezdett próbálkozni a kúszással, egyelőre hátrafelé és körbe sikerül neki, a lábával még nem tudja előre tolni magát.
2019. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is csinalt vmi ilyet :) de kb 3 hetig tartott csak aztan maszni kezdett szabalyosan igy nem foglalkoztam vele. 13 honaposan meg járni kezdett minden rendben vele. En ugy tudom eleg ha csak a maszast csinaljak szabalyosan. Sok babat ismerek aki nem is kuszott egy napot sem mert masztak rögtön semmi bajuk nincs nekik sem.
2019. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6 hósan kezdte a fiam, féloldalasan kúszott, vagyis csak bal lábbal és jobb kézzel dolgozott. Elvittük tornára, ahol kiderült, hogy visszamaradtak újszülöttkori reflexek. Pár héten belül már mászott, aztmár szabályosan. Azóta se volt gond.
2019. dec. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudjátok milyen hálás vagyok most nektek,annyira megkönnyebbültem.

Körbe-körbe nagyon profin csinálja akkor használja minden végtagját normálisan és egy pillanat alatt körbefordul,csak ez az előre menetel zavart de így akkor nem fogok ráparázni. A gyógytornász ma szintén ezt mondta amit ti mert előtte is elkezdte csinálni ezt a műveletet,duplán megkönnyebbültem hogy orvos illetve tapasztalt anyukák válasza azonos és megnyugtató.

Köszi a válaszokat,jó egészséget és szép estét kívánok mindenkinek.

2019. dec. 10. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!