Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kimaradt a kúszás....

Teljesen kimaradt a kúszás. Mekkora baj?

Figyelt kérdés

Lányom 6 hónapos. Amint hasra tudott fordulni 3,5 hónaposan, szinte azonnal húzta maga alá a lábait és 2-3 hét múlva stabilan tudott négykézláb állni. Már akkor borítékolható volt hogy ebből nem lesz kúszás, pedig csináltunk ezt elősegítő gyakorlatokat...három hete elkezdett mászni, a kúszás teljes egészében kimaradt, egy másodperc nem volt amíg kúszott volna. Doki csak legyint rá, védőnő pánikol, hogy ez máshol csúnyán vissza fog ütni. Forduljak vele valahová? Érdemes aggódni rajta? Ha más babája is csinálta így, lett belőle baj?


Köszönöm!


2019. nov. 26. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes aggódnod, a kúszás-mászást egy kalap alá veszik, mindegy, csak valamelyik mozgásforma meglegyen. Sog babánál kimarad a kúszás, inkább oldalra gurulnak, az is egy helyváltoztatás.
2019. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi baja lehet attól, ha nem kúszott?


Nekem a lányom nem kúszott, a fiam kb 2x mászott, egyenlőre semmi nem utal rá hogy bármelyik is baj lenne

2019. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy vagy kúszás vagy mászás legyen.
2019. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam ugyanígy volt😀 6 hósan szinte egyszere, 1 hét leforgása alatt kezdett el mászni, ülni, és először állt fel a kiságyban. Kúszás teljesen kimaradt. Most 10 hónapos, 2 hete jár, fel-alá totyog mindenhol. Én is úgy tudom, hogy a kúszás-mászás ugyanaz a mozgásforma.
2019. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A maszas a fontosabb. A kuszas nem baj, ha kimarad.
2019. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A dévényes, akihez jártunk azt mondta nem baj, vagy kúszás, vagy mászás legyen. A lányom egyáltalán nem kúszott, nagyon értelmes gyerek, viszont nem beszél, 10 szava van, két és fél éves. Az is lehet, hogy ennek semmi köze a kúszáshoz. A védőnő meg feleslegesen pánikol, mert úgysem lehet erőltetni, hogy kusszon. Ha lesz valami tanulási zavara, akkor elviszed tsmt-re és ott majd kuszatják, be lehet pótolni ovis, sulis korában is.
2019. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk is kimaradt.15 hónapos és már majdnem szalad.😀Nincs jelentősége.
2019. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a kúszás és a mászás ilyen szempontból egyenértékű egymással, ugyanaz az agyi terület felelős érte.


Azért az, hogy 15 hónaposan szalad és kutya baja, nem ilyen egyszerű (kedves utolsó), mert nem a mozgásról szól a dolog, hanem a későbbi tanulási nehézségekről. Ugyanis a kúszás/mászás során az agynak az a része stimulálódik, fejlődik, ami kéősbb az olvasásért fog felelni.

2019. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk nem maradt ki, de nem szabalyosan muvelte. 4 evesen tsmt-n korrigaltuk, es igen, baj. Nem ugyan azt az eredmenyt csinalja az agyban a kuszas es a maszas. 15 honaposon eszre se veszed, ha gaz van, majd a suli elott. Amugy nekunk is mindenki azt mondta, hogy nem gond, orvos, vedono. Hat nem tudom. En nem hagynam annyiban.
2019. nov. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam sem kúszott. Nekem azt mondták, hogy azért jó ha megvan, de tulajdonkèppen a lényeg hogy az egyik meglegyen. Én úgy tudom, hogy a mászàs fontosabb.

Nálunk 3,5 hósan volt amúgy a forgás. Az enyém 5,5 hónaposan húzta magát 4kézláb. Kb azonnal kezdett is kutyázni. Igaz végül 7 hó után 1 héttel indult el. De rögtön szabályosan és villámsebessèggel. 8 hónaposan felállt, 8,5 hónaposan ült. 9 hónaposan bútor mellett lépkedett. Ma már ezt is gyorsan csinálja. Szerintem ő 1 éves kora előtt de ha addig nem is, akkor majd biztosan el fog indulni. Picit gyors, én örültem volna ha lassabb és semmi nem marad ki, de ez van🤷🏻‍♀️ Nem tudok mit tenni, ahogy te sem. Lekötni nem lehet. Ő amugy is 100%-ig örökmozgó. Eddig nem látom baját. Ha akar tapsol, integet. Megért sok mindent. Kötődik hozzánk, ismer bennünket. Egyre többféle képpen játszik. Ezer éve gagyog, most már mindenfélét (dedede, bababa, mamama, papapa..). Szinte mindent megeszik, darabosat is, a kis kezével önállóan is. Aludni aludhatna többet. Éjjel 9-10 órát alszik de azt legtöbbször egyben) nappal 2,5-3 órát 2 részlétben.

Szerintem tök ügyes mindenben :) nálunk eddig senki nem pánikolt a kuszason. Bar en us hallottam rola, hogy ez később mutatkozik majd meg. (Tanulas, viselkedes, stb.) bízzunk benne, hogy nem. Szerintem nem lesz baj nalatok sem.💞

2019. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!