Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák Van egy 7,5 hónapos...

Anyukák Van egy 7,5 hónapos kisfiam, Az a helyzet hogy a kúszás- mászás nem megy neki, miben tudok neki segíteni?

Figyelt kérdés

Az van hogy a kisfiam próbál kúszni, de állandóan túrja a fejével a lepedőt, és olykor elkezd sírni, mint ha ideges lenne.

Voltunk tegnap a védőnönél és ő mondta hogy próbálja csinálni szóval semmi gond.

Ha hason van a fiam nagy nehezen maga álá húzza a lábacskáit és négykézlábra áll bizonytalanul és akkor segítek neki "hintázni"

Hát meg az a probléma hogy 7 hónaposan kezdett el forogni mind a két irányba, kicsit kezdek aggódni hogy maga a mászás is későn indul el?

Voltunk valamelyik nap Dévényen, és azt mondta a hölgy hogy nincs ezzel a gyermekkel probléma csak lusta.

Majd elindul magátol ügyesen.

Most már forgolodik minden irányba

Figyel ügyesen, játszik egyedül,

Próbál felülni de úgy hogy hanyatt fekszik,

Van már 2 foga,

Csak ezzekkel vagyunk kicsit problémába.

Hát a gyerekorvosom vagy rendel vagy nem. Szóval nem nagyon foglalkozik a babákkal.



Kezdek azért aggódni hogy későn fog mindent behozni a babám?.

Én nem erőltetek semmit, csak vannak ismerőseim akiknek már ilyenkor mászik vagy kúszik a babájuk vagy felül.

Anyukák leírnátok hogy kinek mikor miképp kezdett el igazán mászni-kúszni- ülni a babátok?

Negatív kommentek kíméljenek. Köszönöm


2019. okt. 23. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Kúszi 7 hosan kezdett a kisebb.

Kutyázik, nem ül nem mászik nem áll. Maszni próbál, de nehezen megy neki. Nálatok sem elváras még. Tornáztasd, tanithatod kúszni, az enyémnek tanítottam.

Ne aggodj, be fogja hozni.

2019. okt. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm, akinek a kisfiánál kimaradt a kúszás és a mászás is. Stabilan ül, sőt állítólag áll is, 8 hónapos. Elvileg nem tesz jót a mozgásfejlődésben, ha kimaradnak dolgok. Nálatok szerintem fog kúszni, mászni, csak kicsit nehezebben indul be. Türelem, legyen nagyon sokat a földön. Az én lányom 6 hónaposan kezdett el kúszni, de azt hittük, sosem fog, olyan nehezen indult el, csak körbe forgott. Pedig szinte állandóan a játszószőnyegen volt. Aztán letettem a mobilomat és kiszemelte magának, s már kúszott is utána. :D Amúgy vannak torna gyakorlatok, amik jók a kúszás-maszás fejlesztésére, interneten rá tudsz keresni.
2019. okt. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Igen rá kerestem nem rég. Hát igen mutatják hogyan tudnám tornásztatni.

Esténként fürcsi után szoktam masszírozni+ tornáztatni+ gyakorolni.

Igaz első baba, de próbálok neki segíteni ami alap dolog. 🤗🙂😘

2019. okt. 23. 08:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyit van stabil, kemény talajon? Mert írod, hogy túrja lepedőt. Tedd simán a földre, lehet puha neki a matrac és nehezen találja az egyensúlyát.
2019. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kúszni 9, mászni 11 hónapos korig kell. Miért vagy ilyen türelmetlen?
2019. okt. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok türelmetlen....

Azt senki nem írta- tam

Hát elég sokat van a földön, a játszószönyegén.és ott túrja a fejével az egész mindent. Bocsika elírtam

2019. okt. 23. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!