Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után kell másznia?

Mennyi idő után kell másznia?

Figyelt kérdés
Lányom kb egy hónapja kezdett el kúszásból négykézlábra állni, de még nem mászik. Mennyi idő szokott eltelni a mászásig?

2019. okt. 8. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 2 hónapig kutyázott mielőtt mászni kezdett, a lányom 2 napig. Teljesen változó.
2019. okt. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, miket, milyen sorrendben és meddig csinál, ez annyira egyéni. Minden mozgásformának megvan, hogy legkésőbb MEDDIG kell megjelennie. Ezen kívül minden normális. Az a lényeg, hogy kb. 10-11 hónapos korára másszon.


[link]

2019. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lányomnál pl a kúszás ki is maradt, ő gurulva közlekedett.

10 hónapos kora előtt két nappal elkezdett mászni, de olyan profin, mintha világ életében azt csinálta volna. Semmi átmenet vagy kutyázás nem volt.

Tudom, hogy nehéz, de légy türelmes!

Milyen idős a baba?

2019. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak kicsit aggódok, mert még ülni sem tud. 8 hónapos.
2019. okt. 8. 15:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj. Kisfiam 2 hónapig kutyàzott, és csak aztán indult el. Igaz ez nála 5,5-7,5 hós korig tartott, azóta mászik. Kúszni sajnos csak körbe körbe kúszott, én meg sajnálom hogy a rendes kúszást kihagyta. Örülj neki, hogy kúszik, tök jó! Mászni ráér 10 hós koráig, de van olyan leírás ahol 11 hónapos koráig is. Addigra ő biztosan fog is, hiszen már a jó pozícióban van.

Amúgy kisfiam ma 8 hónapos, hiába mászik 2-3 hete, ő sem tud még ülni. Úgy tudom azzal ráérnek 9.hónapos korukig, de lehet hogy majd valaki kijavít. Szó mi szó, ne aggódj, szerintem tökéletesen halad.

2019. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!