Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha előre főzök babámnak, azt...

Ha előre főzök babámnak, azt hány napig lehet lefagyasztani? Hús is mehet bele? Jelenleg minden nap frissen csinálok neki mindent, de sok időt takaríthatnék meg a fagyasztással.

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy hány napig lehet tárolni fagyasztva, nem tudom, gondolom mint a többi nem babának valót.

De én úgy csinálom, hogy ha veszek valamiből többet, főzeléknekvalót, csak azt megfőzöm, össztrutymákolom, és bébiételes üvegekbe kiporciózom, és megy a fagyóba. Pl. multkor vettem brokkolit, cukkínit, külön külön nem lett volna elég, ezért egybe tettem, kis répával meg fehérrépával megfőztem, összeturmix és az aznapi kajához főztem még krumplit, a többi ment a fagyóba.

Így bármikor csak előkapom, melegvízben hamar kienged az "alap" és krumplit főzők hozzá, a husi is jégkockatartóban van a fagyóban, abból is előkapok, még rábotmixerezek és kész.

Megyünk nyaralni egy hétre, a babám nem szereti az üveges főzelékeket (csak a gyümiset) ezért muszály vagyok ilyen alapokat gyártani 7-et minimum (a 7 napra) és ott már csak krumplit főzők hozzá.


Van aki krumplival teszi el a kész ételt, én nem szeretem a krumpli kiengedve nem túl jó.

A husit jégkockatartókban szoktam lefagyasztani, ahogy itt sokan mások (megfőzöm, rábotmixerezek, és beletömködöm a tartóba)

2010. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a húst külön fagyasztom. A főzeléknek valót pedig nyersen. így nem babrálok minden nap a pucolással, hanem egyszerre egy nagyobb adagot megtisztítok, kiadagolom, és úgy megy a fagyóba. Reggel kiveszem, majd bedobom a lábasba, és megpárolom s kész is.

persze igyekszem én is minden nap frissen főzni, de mindig van a fagyóban olyan zöldség amiből nehéz kis adagra valót venni pl: tök, cékla stb.

2010. júl. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én szoktam a komplett, húsos főzeléket fagyasztani,általában 1-2 héten belül megeszi, de olyan is volt már, hogy több időt (3-4 hét) állt a fagyasztóban, és semmi baja nem lett tőle a gyereknek.

Egyébként szerintem eláll tovább is. Én mindig sterilizált poharakban teszem el, biztos ami biztos. Tényleg nagy könnyebbség, ha nem kell mindennap főzöcskézni, turmixolni, stb.

A kiolvasztott krumpli viszont tényleg nem túl jó állagú, ezér tén mostanában a fagyasztásra szánt kaját inkább rizzsel vagy tésztával dúsítom.

2010. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!