Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben és miket szoktatok...

Miben és miket szoktatok lefagyasztani babátoknak? Milyen formában?

Figyelt kérdés
Én raktam már el neki meggyet és cseresznyét, egészben. Most akarok őszibarackot leturmixolva. Üres bébiételes üvegekben jó lesz?
2011. júl. 18. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jó! Az én babám még csak 7 hetes és én még csak anyatejet fagyasztottam, de fogok majd főzelékeket is. Amúgy tökéletes a bébiételes üveg, bár én Avent Via pohárba fagyasztottam, mert az volt a mellszívómhoz.

Pl. csinálsz egy nagyobb adag spenótot neki és elosztod 4 részre, lefagyasztod, és minden héten egyet előveszel neki:)

2011. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az üveg nem fagy szét?

Én zacskókban fagyasztottam. Pürét lehet anyatejtároló zacskóban (tescoban lehet kapni viszonylag olcsón), egész gyümölcsöt sima zacsiban.

Lehet még: őszibarackot, sárgabarackot, szilvát.

Zöldségeket nem tettem el, mert abból télen is van elég nagy választék frissen.

2011. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Milyen pürét raktál el?

Én is ezen filóztam az üveggel kapcsolatban.

Megpróbáltam őszibarackot turmixolva eltenni, de egyből megbarnult. Ez nem baj?

2011. júl. 20. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
ez a turmixolt őszibarack engem is érdekel . írnátok erről?
2011. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én érett, lédús őszibarackot botmixerrel pürésítettem, még át sem kellett passzírozni, bébiétel állagú lett, beletettem bébiételes üvegbe, de barna lett mire összeturmixoltam. Nem tudom mennyi ideig lehet így hűtőben, vagy egyből fagyasszam? Vagy inkább a egészben fagyasszam és frissen turmixoljam? Meg az a baj, hogy az elején úgyis csak pár kanállal kell adni és ha kiveszek 1 üveggel, akkor én megehetem a maradékot, csakhogy a babámnak szeretném csinálni, nem magamnak :))
2011. júl. 20. 15:55
 6/6 anonim ***** válasza:
szia az én babám 3 hónapos.én is fagyasztottam le meggyet zacskóba és sárgabarackot is.a barackot kettévágva,kimagozva.egyenként beletettem alufóliába és úgy zacskóba és mehet a fagyasztóba.így nem fagy össze és 1-1 db elég is eleinte.remélem hasznos a válaszom.szia
2011. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!