Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos lányom megtette az...

9 hónapos lányom megtette az első kapaszkodás nélküli lépéseit. Nem korai?

Figyelt kérdés
6 hónaposan kezdett mászni, rögtön utána a bútorokba kapaszkodva felállni, majd pár nap múlva lépkedett is mellette. Ma meg elindult, kb 1 métert simán elsétált majd mászva folytatta.. Ráadásul mintha jelentéssel beszélni is elkezdett volna, a kutyákra rendszeresen mutat és mondja, hogy vauvau, ha épp nem figyelek akkor szól, hogy nyanya😂 a játékbabájára meg rendszeresen bababát mond rámutatva, ha meg mondom hogy gyere menjünk aludni akkor a válasza nyemm és gyorsan elmászik .. Nem túl gyors egy kicsit? Aggódom nehogy bajt jelentsen.. Adhd-val ijesztget a védőnő..
2019. dec. 19. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ne foglalkozz a védőnővel! Sok idióta van közöttük.
2019. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Van a családunkban adhd-s nem volt gyors a mozgásfejlődése. Amit a lányod csinál az nem beszéd, csak próbálkozik, az enyém is ezt csinálta 10 hónaposan, most két és fél éves, beszédinditásra járunk, mert csak 10 szót használ. Nem kell mindenen parázni.
2019. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Két lányom 10 hónaposan indult el, fiam 9.5 hósan..

Szerintem teljesen rendben van a gyereked 🙂

2019. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ezzel ijesztget...nem foglalkozom vele. Szintén 9hónapos kislány,szavakat használ tudatosan és önállóan lépeget. Barátnőm kisfia 10 hónaposan már szaladt. Másfél évesen 3-4 szavas mondatokat alkot. Most lesz 2 éves februárban és már szobatiszta. Vele sincs semmi baj.
2019. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi hogy megnyugtattok🙂nem tudom miért kell a védőnőnek mindig valamivel ránkhozni a frászt.
2019. dec. 19. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos lányom a bútorokba kapaszkodva lépked. 5,5 hónaposan kezdett mászni, azalatt a másfél hónap alatt idáig jutott. Már néha-néha elengedi a kapaszkodást és egyedül áll. Nekem is hasonló hülyeségeket beszélt a védőnő, de nem kell velük foglalkozni. Csak a saját ütemükben fejlődnek.
2019. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnál "bejött" ez a matek, a lányomnál nem. Mind a ketten 10 hónaposan kezdtek el járni. A fiam hiperaktív, meg van késve a beszédfejlődése és le van maradva a finommotorikus képességeket illetően. A lányomnál nincs ilyen probléma. A védőnőt meg hivatalosan is át kellene nevezni támadónőnek.
2019. dec. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban a mászást ki is hagytam... Térden közlekedtem, majd jártam. Mégsem vagyok ADHD-s.
2019. dec. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!