Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a hiperaktivitás korai...

Mik a hiperaktivitás korai tünetei?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon gyors mozgásfejlődésű, örökmozgó babám, 9 hónapos már jár.. Folyton azzal riogatnak, hogy adhd-s lesz... Akiknek tényleg adhd-s gyermekük van, mik voltak a korai jelek? A mozgásfejlődés szakaszain magától kezdett el mindent csinálni, de kúszni csak kb 2 napig kúszott, kb 5,5 hónaposan már mászott, rögtön felállt és most indult el kapaszkodás nélkül. Persze még nem teljesen stabil.
2019. dec. 5. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Elmaradt mozgásfejlődésű volt a kisfiam. Nagyon későn forgott, és bár 1 évesen járt, pl hintát hajtani a mai napig nem tud (9 éves).

Szóval azt gondolom, ez nem feltétlen jelez előre semmit.

Amúgy tipikus többemberes baba volt, kb soha nem lehetett egyedül hagyni, kartávolságon kívülre menni.

2019. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én hiperaktív, adhd-s gyerek voltam elvileg, a most 6 hónapos fiamon is "érzékeljük" a jeleket, hogy esetleg ő is az lesz. Ő is és én is gyorsan fejlődtünk mozgásban, de nem extrém mértékben...


Szerintem önmagában a mozgásfejlődés nem jelez előre ilyesmit, ne hallgass rájuk. Az jelezhet inkább, hogy mennyire telítődik ingerekkel, mennyire kiegyensúlyozott, mennyire nehezen nyugtatható meg, mennyit és milyen minőségben alszik, stb. Szerintem. De szakember nem vagyok. De a mozgásfejlődés akkor sem jelez semmit szerintem.

2019. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 hiperaktívnak mondott öcsém van.Mindkettőnek gyors volt a mozgásfejlődése.Nagyon pörgősek voltak.Iskolában viszont semmi extrém dolgot nem produkáltak, nehezebb volt velük a tanulás viszont mindketten diplomát szereztek és kutya bajuk.Néha az s és sz valamint a z és zs betűket összecserélik és kb ennyiben fújt ki náluk a történet.

Én is aggódom a lányom miatt, mert nálunk is járt 9 és fél hónaposan, de azt mondta a gyerekorvos önmagában az, hogy gyors a mozgásfejlődése nem utal arra, hogy ő hiperaktív lesz.Nálunk rossz az alvása is amúgy.Ami megint nem egy biztató dolog.De azt is tudom, hogy mindkettő öcsém imádott aludni és jó alvók is voltak.Szóval bármi előfordulhat:)

2019. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Októberben múlt kettő éves a fiam. Ő fél évesen kezdett kúszni, majd pár hétre rá mászni, 9 és fél hónaposan indult el. Kicsinek nagyon többemberes gyerek volt és még most 2 évesen is többször nem aludja át az éjszakát mint igen. A beszéde is nagyon gyors tempóban fejlődik. A védőnőnk utalt nála rejtett hiperaktivitásra, ami nem tudom mit jelent, de egyéb “tünetet” nem produkál. Nem egy egyszerű természet, de csak mert nem tudok jól lereagálni egy hisztirohamot, nem fogom őt “megbélyegezni”. Itt helyben 3 éves korrtól vizsgálják a gyerekeket a szaktanácsadóban. Nálunk főleg indulatkezelési problémák vannak, amik nagyon lassan alakulnak, ha “házilag” nem leszünk képesek megoldani, kérünk majd segítséget. De még így sem gondolom, hogy bármiféle ilyen vagy egyéb problémája lenne.
2019. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!