Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez miért van? Valami csapda?

Ez miért van? Valami csapda?

Figyelt kérdés

Ismerősomeknek, akiknek van saját házuk, kocsijuk, a férfinek jó állása, a szülések előtt a nőnek is elegendő év munkaviszonya és mégse kaptak babaváró hitelt.


Én, aki gyeden van, de szintén munkahelyrol mentem el szülni, kevés fizuval, párom is a bejelntettje nem mondanám magasnak (készpénzben kapja a fizujat), mégis megkaptuk. Egyébként attól nem félünk, hogy nem tudjuk fizetni, mert jól állunk, mindent meg tudunk venni, ami kell. De azért ismerősömeknek mégis sokkal jobban megy nálunk. Nem turkalasbol, de érdekesnek tartom, hogy a jobb helyzetének nem adta meg. Nekik is született babajuk, 2 nagyobb gyerekük volt már.


2019. dec. 20. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Lehet van egy bedőlt hitelük, ami miatt fekete listások. Akkor hiába élnek most jól, nem kapnak.
2019. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Erőteljesen banktól függ. Meg a jó állás sok mindent jelenthet, lehet közel sem annyira jó a bejelentett fizuja, vagy esetleg feketén dolgoztatják. Illetve ha határozott idejűeket hosszabbítgatnak, az is simán hátrány. A GYED/GYES is rizikós. No meg maga a hiteldöntés kb. egy titkos szobában zajlik, szóval még egyéb szubjektív okok is bejátszhatnak.


Nálunk lakáshitelügylet volt mondjuk, de pl. legálisan, papírral igazolhatóan keresek havi átlag 4-500 ezret. Mivel ösztöndíj, megbízási díj (6 hónap - 1 éves szerződésekkel, hosszabbítva) címszavak alatt érkezik a jövedelmem, egy fillért sem voltak hajlandóak figyelembe venni, és rizikósnak minősültünk közel egymilliós havi bevétellel... Holott évek óta ennyi jön rendszeresen az adott banknál, vissza is tudják követni. Szóval sajnos ilyen is van.

2019. dec. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Lehet h van már egy magasabb összegű hitel a férjek nevén. Így már nem vehető fel a babaváró (legalább is a legtöbb banknál)

Ha már lakáshitelük van, vagy autóra egy hitel, már is kizáró ok. A bárlista szintén!

Barátnőmék se kapták meg, mert 80 ezres kakáshitelük van. Pedig a férjének is több 100e a fizuja. De így a már meglévő 2 gyerekkel az 1 főre jutó jövedelem nem is olyan nagy. A gyed alapból nem is számított amit a bnőm kap (ellátásból nem számol a bank)nekik ezt mondták.

2019. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hú, hát igen, azért a nagy részleteket nem tudom, nekik se indokolták meg, bár tény, hogy biztos volt akkor nekik kizaro ok.


Én kapok gyedet, beszamitották.

2019. dec. 20. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekik nyilván megindokolták, csak neked nem kötötték az orrodra.
2019. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ha azzal áll elém, hogy mérges és nem érti miért m szerintem... De igazad van, te jobban tudod 🤔
2019. dec. 20. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj kicsit. Ha azért nem kapta meg, mert mondjuk a férje 10 éve nem fizet adót, akkor te nem hazudnád inkább azt, hogy nem mondták meg az okát? (Ez csak egy példa, ezer más lehet, amit inkább nem kürtöl világgá, de mindenki azt kérdezgeti, hogy felveszik-e a babaváró hitelt.
2019. dec. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia ! Mise kaptuk meg! Pedig nalunk se volt semmi ami ellene szól!

Még a fiók vezetőt is kihívtam , nem adtak ésszerű magyarázatot.

Mindegy talán jobb is így utólag.

2019. dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!