Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 022-es csapda. Mindenki azt...

022-es csapda. Mindenki azt mondja mutassam orvosnak, az orvos meg, hogy ne kreáljak problémát. Ki segít akkor?

Figyelt kérdés

a tanácsadó könyvek is, ha azt tapasztalja, hogy túlzottan sír a baba, menjen orvoshoz, ha kül. fejlődési rendellenességre utalót észlel (pl nem fordítja hang irányába a fejét, stb)szintén menjen orvoshoz, a növekedést táblázatban vezetik, ezt mutatják önnek(hát tükre nem mutatnak semmit) ha a gyk-ra jövök, vidd el szakemberhez, ismerősök de említsd meg ezt is azt is a dokinak, ne menj el felette.


mindenki mindig másra mutogat, hogy kihez forduljak.


a végén meg mindig itt állok tanácstalanul.


2014. aug. 9. 23:50
1 2
 1/13 piroska és a farkas ***** válasza:
Ha valóban problémát észlelsz, vidd szakemberhez, és ne engedd elküldeni magatokat. MInél korábban derül ki, ha baj van, annál jobb eséllyel fejleszthető a baba.
2014. aug. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

pontosan. minél hamarabb kezelni kell.

de az orvos ha nagyon nem akarok tőle elmenni, és még mindig rágom a fülét, arra elkezd közhelyekben beszélni.

2014. aug. 9. 23:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Alapból hallgass az ösztöneidre. Én nem vagyok túl aggódós, de mégis vannak dolgok, amiket megemlítek a dokinak. Inkább küldjön el ezerszer, hogy felesleges az aggodalom, mint egyszer baj legyen! :) Szerencsére a dokim is úgy van vele, hogy megérti, sőt, ha olyan jellegű, akkor kapásból szakemberhez küld, hogy biztosra menjünk. Itt is olvasgatok a témában, de csak azok véleménye számít igazán, akikben megbízom.
2014. aug. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor válts orvost! Ha nem ad kielégítő választ, vagy úgy érzed nem bízhatsz benne, nem elég körültekintő, akkor menj másikhoz. Szabad orvosválasztás van! :)
2014. aug. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

nekem itt van, egyik, hogy válaszolni sem tudnak

pl sírások után zihál, hüppög a baba, ez még ok is lenne, csak épp nem órákig és más anyáknak tűnik fel, hogy nem normális.

vagy van, hogy szakemberek pl látással 6. hónaptól foglalkoznak, simán látom, hogy rendellenes valami, és addig meg nézzem, hogy romlik? nincs tanács.

a szem-kéz koordinációra még hajlamot sem látok, hogy kialakuljon, a neten a fejlesztő tanácsok pl tegyük a gyerek elé a két kezét összefogva, hogy nézze, utána húzzuk szét (tapsból kienged) az égvilágon semmi , csak mögé néz, meg rám. tanácsadó könyvek szerint orvos.


új orvos esetén félek hogy az is azzal kezdi majd, hogy "első gyerek, ugye?" mintha én aggódnám túl.

így röpködjek orvostól orvosig?

2014. aug. 10. 00:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyereked?
2014. aug. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez fontos kérdés,hogy mennyi idős.De a dokinál meg legyél határozott,mond meg hogy te aggódsz emiatt,adjon neked beutalót,telefonszámot vagy bármit.Neki ebből munkája nem származik,így hát akár adhat is.

Növekedésével is gond van? Hogy írtad példának?

2014. aug. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád? Születésekor minden rendben volt?

Én lehet, hogy elvinném fejlődésneurológushoz. Magánúton.

2014. aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

3 hónapos


az szomorít el, hogy mindig az orvosra utalnak a szakkönyvek, minden, aki, meg mindig csak legyint.


a növekedése a netes kalkulátor szerint jó, de ezt sem értem, hogy akkor az orvos miért nem mutatja nekem azt a táblázatot, amiben elvileg ők vezetik. soha nem mond semmit.más szülőknek mutogatják?

2014. aug. 10. 22:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindig mondja a doktornő, hogy hogy áll a görbéje.
2014. aug. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!