Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes múlt a babám. Már...

Tia11 kérdése:

8 hetes múlt a babám. Már szokott mosolyogni, de ránk keveset, nehezen veszi fel a szemkontaktust, ha kinéz egy tárgyat, le se veszi róla a tekintetét, hiába csinálok bármit. Ez autizmus? Hogyan tudnám kideríteni?

Figyelt kérdés

#autizmus #szemkontaktus hiánya
2019. dec. 25. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miert lenne az? Még nem úgy lát mint mi. Néha elbambulnak, normális.
2019. dec. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor egyáltalán nem látszik meg, majd 2 3 éves korban. Baba, nem beallithato mikor mit csináljon. 🤗🤣🤦‍♀️
2019. dec. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Te normális vagy?
2019. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A betegség legnyilvánvalóbb tünetei 2 és 3 éves kor között jelentkeznek, de néha már másfél éves gyerekeknél is diagnosztizálható. 
2019. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi:). Ugyan így paráztam és parázok most is. Az enyém 4 hónapos koráig nem mosolygott, 2,5 éves koráig egy mukkot nem szólt és 3,5 éves koráig pánikrohamot kapott,ha egy másik gyerek 5 m-en belül jött és a szemkontaktus sem a kedvence most sem. Szimplán önfejű és csakazértse. Ugyan így minden rosszat feltételeztem,ráadásul nagyjából a "támában" dolgozom,így nyilván beleláttam mindent. Semmi baja, 5 éves :).


8 hetes, még szinte semmi ilyen funkció nem alakult ki teljesen. Ebben a korban még a rá utaló jeleket sem igazán lehet elkülöníteni. Foglalkozzatok vele nagyon sokat és élvezzétek a babázást. Mindig érdemes fodafigyelni és résen lenni, de nem túlaggódni.

2019. dec. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 b1812567 ***** válasza:

Nyugi, 8 hetesen még a látása is alakul. Most még az köti le a figyelmét ami erősen kontrasztos, meg fényes, csillogó. Vagy amit épp érdekesnek talál.

Erős, kontrasztos sminkkel jobban magadra tudod vonni a figyelmét. :)

És leginkább csak belső indíttatásból mosolyog ilyenkor, nem a másik emberre.


Fokozatosan fog javulni a látása, és felétek fordulni a figyelme, tekintete. És kb. a 3. hónap körül jön el a szociális mosoly, vagyis amikor kimondottan rád mosolyog, meg visszamosolyog arra, aki rámosolyog.


Szóval nem kell aggódni. Viszont érdemes keríteni egy könyvet a csecsemők fejlődéséről.

2019. dec. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
🤦Itt kb.minden második anyuka autistanak diagnosztizalja a gyereket a semmi alapján, de szerintem te a 8 hetessel rekorder vagy. Igen, van rá esély, pontosan annyi, mint bárki másnak.Majd pár év múlva kiderül, addig inkább élvezd a babazast és ne aggódj a semmin!
2019. dec. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azert nem kell lehurrogni. Nyilvan a vedono es gyerekorvos se veletlen kerdi a szemkontaktust es hogy figyel-e rank. En is tudom, hogy kicsi meg, de fura, hogy ha kinez valamit, csinalhatunk barmit, akkor se figyel rank, csak ha ő akarja.
2019. dec. 26. 11:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha csak enyi akor nem autista.

Az autizmushoz sokal több kell...

Üdv:Egy érintet.

2019. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy két hónapos baba esetében a szemkontaktusra inkább azért kérdeznek rá, mert azt akarják tudni, vajon rendben van-e a látása.
2020. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!