Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet autista a gyerekem?

Lehet autista a gyerekem?

Figyelt kérdés

Ma voltunk 1 éves státusz vizsgálaton a kisfiammal és a védőnő nagyon megijesztett ☹️ kisfiam már feláll bútorok mentén, viszont nem ül a fenekén, csak a térdén szokott ülni. Azt mondta emiatt már érdemes lenne tornára hordani, mert nem tud a fenekén támasztás nélkül stabilan ülni.


De, ami még probléma, hogy a fiam nem figyel oda a nevére, nem mutat rá tárgyakra, ha kérdezzük pl hol a maci, nem néz oda, nem megy oda, nem mutat rá, semmi. Ha beszélek hozzá, a szemkontaktust se keresi mindig, inkább csak nézelődik, valami más vonja el a figyelmét.

Azt mondta a védőnő hogy 15 hónapos koráig várjunk, de utána elküld minket kivizsgálásra, neurológiaira is, meg a pedagógiai szakszervezethez, mert lehet autista??


Ez valóban lehet annak a jele?



2019. nov. 26. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem Pedagógiai Szakszervezethez, hanem Pedagógiai Szakszolgálathoz.


Amúgy meg azzal még várhat. 1 éves gyereket miért küldene oda??


Egy neurológiai vizsgálat NEM árt. Valamint hallásvizsgálat. Az legyen az első!!

2019. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hallásvizsgálat már megvolt, az rendben van.

Bocsánat hogy kevertem a kettőt


És köszönöm a választ

2019. nov. 26. 16:47
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy meg mit akar a védőnő egy 1 éves gyerektől?? Ráadásul kisfiú, ők lassabban fejlődnek általában.

Az én lányomra se mondták még ki, hogy autista,pedig vannak jelei, nem is kevés. 3.5 éves.

2019. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de aggódom picit hogy esetleg én nem fejlesztem jól stb..


Te kislányodnál voltak jelek 1 évesen?

2019. nov. 26. 17:01
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Az én 15 hónapos lányomnak mindenféle autisztikus tünete volt.Rohantam vele a védőnőhöz, hogy beteg a gyerekem.Tuti autista.Az meg csak azért nem röhögött teljesen körbe, mert első gyerekes anya vagyok, aki nagyon jól informálódik az interneten(ahol mindenféle faxság van).Minden autisztikus tünetet elnőtt 2 éves korára.Kutya baja.Szerintem a védőnőd kicsit bátor ha 1 éves gyereknél már meri ezt pedzegetni, akkor mikor amúgy ebben a korban és még hónapokig fog ,,tüneteket" produkálni, mert minden ilyen korú ezt teszi.Az a különbség, hogy az egészséges gyerek kinövi, a beteg nem.

Neurológiai vizsgálat nem árt, de ne idegeskedj feleslegesen.Nem ok nélkül nem lehet 3 éves kor előtt gyerekre ráhúzni az autista jelzőt.

2019. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ezen korai aggódni, autizmust 3 éves kortól diagnosztizálják. Nagy eséllyel semmi baja, de ha van valami, akkor se biztos, hogy, autizmus, csak a védőnő erről hallott valamit. Ne foglalkozz vele, senki nem tudja megállapítani egy 1 évesről, hogy autista-e. Az nem baj ha megnézik valahol, én is vittem a lányomat pl. a korai fejlesztőbe felmérésre, valami bölcsis, vagy totyogó tornára is elviheted, ártani nem árt. Az ülést meg egyszerűen ki kell javítani, lányom is csinálta, mindig kiigazítottam a lábát.
2019. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Az én fiam sem mutogat még. 13 hónapos. Egyedül a babát mutatja meg.

Az ülés miatt vidd el Tsmt tornára. Kisfiam sem ült még majdnem 1 évesen sem. Kiderült, hogy egy csecsemőkori nyaki reflexe nem épült még le. Elkezdtük a tornát és 2 hét múlva tudott ülni.

A védőnőd meg egy barom.

2019. nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%

Labujjhegyezik?

Ha, igen akkor valószínű hogy autista.

Az én fiam 3 éves autista

2019. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már lépked, néha még labujjhegyen, de javában inkább a talpán áll, attól függ miben kapaszkodik meg.


Ülni is már ül "rendesen", csak a kommunikáció hiánya az ami aggaszt.

2019. dec. 18. 15:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom “itt” vagy e még, de megkerdezhetem utana hogy alakultak a dolgok nalatok? Elegge aggodik en is kisfiunk miatt. Koszonom, ha irsz
2023. júl. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!