Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babánál ez normális?

5 hónapos babánál ez normális?

Figyelt kérdés

A nővérem fiáról van szó. Nem okoskodás miatt tettem fel a kérdést, csak én is (35 hetes) terhes vagyok, és igaz még nincs gyerekem de ami a babát illeti nem egészen jó egy ket dolog, úgy gondolom. A fia két hete töltötte az öt hónapot. Hátról hasra segítséggel de néha egyedül is megfordul. Viszont ha leteszi hasra fekszíti magát, keze lába a levegőben, nyafog, sír. Őszintén ez őt nagyon zavarja, ha sir a kicsi szó szerint dugja a cumit a szájába hogy hallgasson el. Sajnos nem tudom miért ilyen pedig nagyobb gyerekekkel jól elvan, de a sajátja idegesíti, pedig tényleg jó baba. 4 hónapig eszik-alszik baba volt. De egy hónapja már ahogy ő fogalmazott "sok a gond vele, nincs el egyedül, foglalkozni kell vele.." Kb. másfél két hónapja lehet letenni hasra előtte konkrétan ordított. Így nemnis nagyon tette le, sokat volt babakocsiban pihenő székben.

Mikor felveszik kézbe akkor furán hátra van feszítve a karja meg a háta, meg a fejét se fogják úgy ahogy a többi kisbaba esetén láttam. Plusz ültetik támasz nélkül van hogy teljesen elengedik csak mögötte ülnek de a pici gerincét nem támasztják meg semmivel és furcsán össze csuklik.

Ez így rendben van? Lehet ebből baja?

Mivel ők falun élnek ott annyira ez a védőnői, orvosi ellenőrzés se komoly. (szeretem a nővérem de én más gyermeknevelési nézeteket vallok)

Köszönöm a válaszokat!



2019. dec. 26. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

A leírás alapján feszes az izomzata. De dévényes kínzás előtt is felnőttek a gyerekek. Azzal lehet, hogy egy hónappal gyorsabban kezdene el mászni, de így is el fog.


Nem kell mindenbe belekötni, koncentrálj a saját gyerekedre.

2019. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Szia, szerintem kicsit feszes az izomzata, ezen pedig csak szakember tud segíteni különböző, személyreszabott tornával. Dévényes, gyógytornász, tsmt terapeuta nézze meg a babát. A sok pihenőszékben töltött idő is káros!
2019. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Igen, "sajnos" minél nagyobb a baba annál többet van ébren én játszani, foglalkozni kell vele... sajnálom, hogy a testvéred így viszonyul a kicsihez. A tartása végett és, hogy ordít hason én elvinném dévényeshez. Ennyi idösen már szépen kellene tartsa magát hason és ölbe sem kellene már hogy inogjon a kis feje, hisz ennyi idős korra a nyaki izomnak meg kell erősödnie, persze ha sosem volt hason akkor nem is tudott megerősödni.

Az hogy Te már más nézeteket vallassz az nagyon jó dolog. Próbálj meg beszélni a testvéreddel, nem kioktatóan, hogy ez így nincs rendben. A kicsinek tornára lenne szüksége. Ültetni nem szigorúan tilos!!

2019. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
3as voltam. Ültetni szigorúan tilos! Elírtam véletlenül bocsi!
2019. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha eddig nem nagyon volt hason a baba, nem torzult el a kobakja? Én ismerôsöm se tette hasra soha a gyereket, be hogy síron és brutálisan lapos feje lett a kislánynak, mintha hátul egyenesen levágták volna a koponyáját
2019. dec. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3as jól mondja, nem ültetünk ekkora gyereket.

Valószínü h minden rendben van vele csak kicsit foglalkozni kène vele.

Nincs jàtszószönyege? Azt igen jól elnèzegetik hason is..

2019. dec. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem torz a feje. Mert kézben is sokat volt.

Van neki játszó szőnyege de jellemzően azon is hanyatt van mert hason igy kapálózik, és sír igy kis idő után rögtön megforditja, mert zavarja. Szerinte nincs baj a gyerekkel. Nem vagyok vele napközben csak amit látok, hallok de én is a dévényes tornát mondtam volna, de nem szólok bele. Csak érdeklődni szerettem volna, (hogy ha lesz sajátom én ezt azért másképp csinálnám)

2019. dec. 26. 23:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínüleg picit feszes, mást nem gondolnék egy 5 hónapos gyerekről. Az én kisfiam is hasonló volt. Feszegette magát úgy 4 hónapos koráig meg sokat repülőzött is. Mi voltunk 2-3 alkalommal dévényesnél. De semmi bajt nem látott, igaz ő már 4 hónap legelején megfordult. Sok baba magától is kimozogja a feszességet, nálunk nem okozott semmi problémát. Mindent időben vagy picit hamarabb csinált. A személyiség pedig napról napra változik, az én kisfiam egyébként pont hasonló volt. Most meg 11 hónaposan gyönyörűen eljátszik egyedül, okosan. Ki-bepakol. Épít, “jön-megy”...szóval nem lehet tudni előre :)
2019. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elmesélem a mi történetünket, ezek szerint vannak ilyen babák.

Az én fiam 4650 grammal született, 2 hónaposan 7 kiló volt. Nekünk sem volt el egy percet sem hason. Úgy sírt, mintha kínoznánk. Pedig mondta a házi orvos, hogy kéne-kéne, de nem volt szívem. 4,5 hónapos volt, mikor elvittem Dévényeshez. Semmi gond nem volt az izomzatával, annyit mondott, hogy a forgásából, mozdulataiból látszik, hogy ilyen 'megfontolt' baba lesz. És, hogy majd megérik. És valóban így is lett. Most már 2 éves múlt, tényleg nagyon jó a mozgás koordinációja, a bölcsiben is dícsérik.

2019. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!