Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális egy 3 hetes babánál,...

Normális egy 3 hetes babánál, hogy csak akkor nem sír, ha ölben van?

Figyelt kérdés
3 hetes kislányom szinte csak akkor nem sír, ha fogom, de néha akkor sem tudok a sírással mit kezdeni. Nagyon el vagyok keseredve, anyósom szerint el lett kényeztetve, hagynom kellett volna néha sírni, és akkor nem lenne ilyen. Alig tudok mellőle megmozdulni, a ház úgy néz ki, mint ha tornádó söpört volna végig, az ebéd a fagyasztóból van, mert nem tudok tőle főzni se. Tényleg elrontottam a gyereket ilyen rövid idő alatt? Már a tápszert is lecserélte az orvos, hátha hasfájós. De én már tanácstalan vagyok :(
2019. máj. 15. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Normália. 3 hete szültél, tehát 1 honapja még benned volt. Szard le anyosodat, és légy a babával. Ha a parod megembereli magát, még a takarításban ia segíthetne. És ha anyos olyan okos, mutassa meg, hogy kell rendet rakni.
2019. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Van ilyen sajnos. Az én fiam is csak akkor volt nyugodt, ha ölben volt. Állandóan a férjem vállán kepesztett, mint valami kis madár. Amikor meg egyedül voltam vele otthon, akkor magamra kötöttem egy kenguruval, és úgy csináltam a háztartást. Vagy ha egy kicsit nyugodtabb volt, akkor meg a mózeskosaras babakocsiban húzgáltam magam után mindenfelé a lakásban. Majd kinövi és elhagyja ezt, ne idegeskedj.
2019. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%

Anyósodnak van igaza. Nem kell azonnal fel venni, ha sír egy kicsit. Ha nem éhes, nem pisis, nincs melege stb, akkor sírhat egy keveset. Így csak azt éred el, hogy később sem marad meg egyedül, csak ha felveszed. A hasfájás attól nem múlik el, ha felveszed, csak ha megmasszírozod.

Tavaly olvastam egy gyermekorvos-gyermekpszichológus tanácsát: A picik úgy viselkednek, ahogy szoktatják őket, Ezért az első perctől csak azt tedd/engedd meg neki, amit később is megakarsz.

2019. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is normális! Keress rá a "negyedik trimeszter" kifejezésre. A kisfiam 4 hónapig volt ölben :D Aztan mintha elvágták volna.
2019. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Tök normális. 6 hónapos ikerbabáim vannak, mindketten ilyenek (voltak). Aztán szépen lassan önállósodtak. Mindezt úgy, hogy a mai napig NEM hagyom sírni őket. Ha a baba sír, valami gondja van. Ha nem más, akkor az, hogy szüksége van a közelségemre.

Nyugi, alakulni fog... persze nagyon sok türelem kell hozzá.

2019. máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy a kezedben akar lenni. Homo sapiens sapiens, de egy éves korig inkább olyan, mint egy kis majom. 😁 Anyán csimpaszkodva érzi magát biztonságban.

Ne aggódj, elkezd forogni, kúszni, és mire négykézláb felfedezi a lakást, addigra örülsz, ha addig megvan az öledben, amíg elviszed pelenkázni.

2019. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd sírni! Egyáltalán nem tesz neki jót!

Szeretetre és biztonságérzetre van szüksége, pont nem arra, hogy magára hagyva hagyják bömbölni. Ne hallgass erre a tanácsra.

2019. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Coffelia ***** válasza:
66%

Abszolút normális. A régi, elavult, és az embercsecsemő biológiai normáját fogyelmen kívül hagyó nézet az, ami szerint a babát szoktatni kell a sírni hagyással.

Csak gondold végig logikusan, nem tud érdemileg mozogni, és meglehetősen rosszul lát még. Semmi más nem marad neki, mint a tapintás és a szaglás, és a babáknak ezek az érzékeik nagyon fejlettek. Az illatod és a bőrőd érintése hozza el nekik a létbiztonságot, mert semmi mást nem ismernek még ebből a katyvaszból körülöttük. Ha ebből indulsz ki, akkor a hosszítávú, rendszeres sírni hagyás gyakorlatilag a halálfélelemben tartással egyenlő. Ők még nem tudják, hogy valaha eljössz-e, ha nem vagy ott konkrétan.

Az anyósodnak magyarázd el nyugodtan, hogy mekkora kegyetlen baromságokat beszél.

2019. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!