Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy azt érzem,...

Normális, hogy azt érzem, hogy a 6 hónapos babám számára nem vagyok különleges annak ellenére, hogy az anyja vagyok?

Figyelt kérdés

Napközben én vagyok vele, éjjel én kelek hozzá. Igény szerint szoptatom, az első 3 hónapban hordoztam is. Nem együtt alszunk, de egy szobában.

Sokszor érzem azt, hogy nem szeret, vagy semmiképp se jobban, mint mást. Bárki kezében tök jól elvan (mondjuk ez sokszor könnyebbség). De nem tudom jobban megvigasztalni, mint az apja. Sőt, néha van olyan, amikor egész nap csak nyűgösködik, nem tudok vele mit kezdeni, aztán este hazajön apa, és neki rögtön megy a vigyorgás meg a boldogság. Úgy érzem, rá többet mosolyog.

Szeretettel, türelemmel foglalkozom vele, énekelünk, mondókázunk, sokat beszélek hozzá. Még csak az sincs, hogy feszült vagy ideges lennék, amit érezhet, mert nagyon szeretek vele lenni, és élvezem az együtt töltött időt. De mintha mégse szeretne jobban, nem lennék számára különleges, aki kiemelkedik a többi ember közül.


2019. dec. 30. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem vagy különleges, hiszen te mindig ott vagy, elérhető vagy - egyszerűsítve: uncsi vagy. Olyan természetes neki a jelenléted, mint az, hogy levegőt vesz az ember. Én sem örvendezek minden egyes légvételnek. Az alap, hogy van.

Akit ritkábban, kevesebbet lát, persze hogy érdekesebb számára.

Hagytad már ott akármilyen rövid ideig, valaki más felügyelete alatt? Arra hogyan reagál?

2019. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Volt, hogy 1-2 órát apával volt, amíg én aludtam kicsit vagy elmentem fodrászhoz. De tök jól elvoltak, semmi gond nem volt
2019. dec. 30. 19:46
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Szinte minden hétre jut egy ilyen kérdés...


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

2019. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Ilyenek a kisbabák, persze van olyan is, amelyik fél másodpercre nem hagyja békén az anyját, senki más nem vigyázhat rá, csak anya. Az enyém szerencsére nem ilyen nyámnyila, attól még szeret, persze ha apa, ott van, akkor csak vele foglalkozik, érthető is, én vagyok vele egész nap, nyilván nem fog egész nap rajongó szemekkel bámulni engem.
2019. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 b1812567 ***** válasza:
91%

A babák eleinte nem tudják, hogy a világnak van rajtuk kívüli, tőlük független része. Így természetesek veszik ha ott vagy, és ha nem vagy ott, az sem jelent sokat önmagában.

Természetesen ha a szükségleteik miatt kellesz (kaja, testkontaktus, ringatás, pelenkázás) akkor azt jelzik hangosan. :)


Aztán, olyan 6 hónapos kor után jön amikor már kezdik felfogni, hogy a világ nem csak saját magukra korlátozódik, hanem tőlük független is, meg elkezdenek mászni, helyet változtatni.


Onnantól nem lesz ilyen problémád, jön a szeparációs szorongás, aztán egy percre nem hagyhatod magára, még a wc-re is megy veled. :)

2019. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából amíg nem kezd el helyet változtatni addig nem aggódik azon hogy eltűnsz. Illetve a tárgyállandóságot sem érti még.


Az én fiam is tök jól elvolt bárkivel 8 hónapos koráig, aztán megérkezett a szeparaciós szorongás és még WC-re sem mehettem. Már 1 éves múlt és még mindig úgy követ mintha az árnyékom lenne, akkoris ha apa is ott van..

2019. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne különleges az, aki 0-24-ben ott van vele???

Neki az a természetes hogy te ott vagy, és lesed minden kívánságát.

Apa különleges, mert őt kevesebbet látja

2019. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amióta betöltöte az 5 hónapot, kúszik, szóval a helyváltoztatás megvan. De hívásra nem megy oda senkihez, csak ha valami érdekeset lát meg valakinél
2019. dec. 31. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!