Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos múlt a fiam, és nem...

6 hónapos múlt a fiam, és nem gügyög, kurjongat, nevetgél de semmi mást nem csinál. Lehet valami gond van vele?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Mármint arra gondolsz, hogy nem hallat semmilyen hangot? Az gond lehet. Ennyi idősen már gügyörészni, sikongatni kellene. Nézesd meg egy fül-orr-gégésszel. De ne hallgass dokira vagy védőnőre: ők úgyis azt mondják, hogy nem baj, majd fog. Én nyugodtabb lennék, ha látná szakorvos, nehogy tényleg gond legyen és későn vedd észre.
2010. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyire mozog aktívan?

Az én kisfiam 3,5 hónapos korától 6 hónapos koráig (átfordulástól a felállásig) nem gügyögött, mert a mozgással volt elfoglalva. Azóta visszajött a hangaj, már nem némakacsa.

Azt gondold át, h a mozgásban mennyire aktív, mert egyszerre a két dologra nem tudnak koncentrálni.,

2010. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy érted,hogy nem forog,nem mászik egyáltalán? Vagy csak nem ad ki hangokat?
2010. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyugi!Semmi baj nincs vele!A lányom detto ilyen volt!Ő hangot is alig adott ki, mindig csak vigyorgott!még sírni sem sírt, tisztára lelkibeteg voltam , mert megvoltam győződve hogy süket-néme!Mindenki kiröhögött hogy ilyen kiegyensúlyozott, figyelmes baba nem lehet az!Én meg csak örlődtem, és végül dokihoz vittem!Az eredmény:

Annyira figyeli a környezetét, hogy szinte szippantja be a sok információt a világból, és nem használja még az agyának a beszédközpontját!Tehát tök egészséges!Ma már 4 éves, teljesen tisztán hibák nélkül gyönyörűen beszél!(rengeteget :)!)

2010. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Még az jutott eszembe, hogy ha beszélsz hozzá, akkor figyel? mert ha nem akkor lehet h a hallásával lehet baj és azért nem gagyarászik, akkor viszont tényleg irány az orvos.
2010. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a mozgása, figyelme rendben van, szerintem sem aggódd túl a dolgot. Az én lányom mindig is nagy dumás volt, de amikor forogni/mászni/felállni... tanult, teljesen elfelejtett beszélni. Max. hümmögött. A hallását ekkora babának szerintem már elég egyértelműen tudod, hogy jó-e, de biztos rendben volt a hallásvizsgálata is.
2010. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de ahogy visszaolvastam a kérdésemet tényleg elég kétértelműre sikeredett. Tehát, kurjongat, meg nevetgél, ha mondókázok neki akkor mosolyog, meg hangosan kacag.

Ahogy olvasgatom már kellene ilyenkor pár "értelmesnek" tűnő hangot hallatnia. (pl: nana )

Mosgásfejlődése elég intnzív. Forog mindenfelé, és pár napja elkezdett négykézláb hintázni. Lehet akkor most inkább a mozgásra konentrál nem a gagyogásra.?

2010. júl. 20. 23:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Na így érthetőbb volt, szerintem semmi gond!! És aki 2 évesen sem mond még csak egy szót sem? Ismerek ilyet, és nincs a kicsinek semmi baja, családi vonás náluk. :) A kisfiad szerintem a kurjongatásával elmondja, amit szeretne, max. a felnőttek nem értik. :)
2010. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 3évesen kezdtem el beszélni.És itt vagyok,megtanultam rendesen beszélni igaz lkésőbb. Nekem most 3hónapos a Picur és nekem csak mosolyog. De rengeteget. Mig a párom (és a Főbérlőnk aki szintén férfi,pszichológus-tanár)ha itthon van fürdés elött meg peluscsere van akkor ugy dumál hogy nagyon.Állitólag a babák jobban szeretik a mély hangokat.

Picur akkor olyan dumapartit lerendez hogy öröm hallgatni,de nekem nem szokott.

2010. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az én babám leginkább akkor dumál, ha egyedül van, vagyis azt hiszi, nem halljuk. ő is 6 hónapos, olyasmiket mondogat, hogy ááágú, ááági, gáááá, eő, heő, néha gagy:) de semmi értelmeset, és mivel folyton a szájában van valami, a keze vagy egy játék, ez is sokszor úgy hangzik, mintha bekötözött szájjal sikongatna valaki. ő még nem mászik, nem kúszik, csak forog. amikor mozgásfejlődés van, akkor természetes, hogy más területeket nem fejleszt annyira. de ha 2-3 hét múlva sem javul, én elvinném szakorvoshoz.
2010. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!