Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam nár 4x...

11 hónapos kisfiam nár 4x esett a szájára, mit tehetnék, hogy védhetném meg?

Figyelt kérdés

Tudom hogy alapból kb sehogy. De mégis, annyira szeretnék valami bíztatót. (Sajnos) ő egy borzasztó mozgékony kisfiú. Lassan 3 hete hogy önállóan lépeget, és sajnos nagyon gyorsan és merészen, nézi is rossz. Majdnem mindig cipel valamit a kezében mindehhez. Sajnalom hogy ezt írom, de borzasztó, nagyon félek és kb mindenkit az infarktus kerülget mikor látja. Egyébként nagyon vicces, aranyos okos kisfiú. Bár mikdehhez elég akaratos is, egyszerűen egy vad és nyughatatlan teédzet😞 csak hát félek hogy következő alkalommal valami nagyobb baj lesz ebből. Kiteszi ő a kezét eséskor de 4 alkalommal az elmúlt 1,5 hétben mégsem sikerült. És most legutóbb már folyt a vér a szájából. De szerencsére nagyobb baj nincs.. már néztem fejvédőt is, de az a száját nem védi meg. Vagy szerintetek praktikus?

Tudom hogy aminek meg kell történnie az meg is fog, de egy kicsit még kicsinek tartom az effajta sérülésekhez,, csak remélni tudom hogy később nem ő lesz az aki minden sérülést összeszed az iskolába, ovidába😩😣

Ha van ötletetek légyszi írjatok



2020. jan. 2. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Növekszik az átlagéletkor!
2020. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mondanám hogy értem a viccet, de nem tudok se nevetni, és nem is értem hogy mire akartál ezzel a cinikusnak tűnő valaszoddal célozni.

Nyilvanvaloan fogalmadsincs róla hogy milyen erzes lehet egy ilyet átélni, vagy ha igen akkor fele annyira se érint meg mint engem.

Amúgy lehet hülyeségnek tűnik a kérdésem, de kövezzen meg bárki aki szivesen végignézi hogy a még alig 1 éves gyerekének az 5-6. ilyennél letörik a foga, vagy szétnyilik a szája vagy Isten tudja mi baja lesz.

Tudom hogy nem lehet megakadályozni a bajt, de ő még a meggondolatlanságaból és “butaságából” fakadoan se tudja hogy mit csinaljon máshogy, főleg hogy egy belső ösztön hajtja hogy menjen menjen és tegye a “dolgát”. Azért én vagyok az anyja hogx megpróbáljam megvédeni már ha tudom...

2020. jan. 2. 11:43
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

"tudom, hogy alapból kb sehogy"

"Tudom hogy nem lehet megakadályozni a bajt,"


Ha tudod, hogy így van akkor minek teszel fel kérdést?


Gondoltam írok valami biztatót, hiszen azt kérted.

2020. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Arra celoztam hogy igen minden gyerek elesik, mindegyik szerez sérülèseket és az enyém is fog még. Természetéből itélve nem is keveset. De létezik ma már pl fejvédő, ilyesmi..arra gondoltam hátha bevàlt valakinek vagy hátha van jobb praktikája valakinek.

A nyilvanvaloan negativ, a kérdést cinikusan beállitó kommentedre viszont semmi szükség, köszi👍

2020. jan. 2. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Öcsém volt ilyen, ovis korában hetente úgy elesett, hogy dőlt a vér a szájából, én mindig teljesen kiakadtam, anyámat nem izgatta annyira. Öcsémnék egyébként kiálltak a fogai és emiatt tudta mindig ilyen randán beütni. Nem vennék bukósisakot egy totyogóra, elraktam az élesebb tárgyakat, vettem élvédöt, az 1 évesek, mivel picik nem tudnak olyan nagyot esni, csinálj biztonságosabb környezetet, de meg kell tanulnia esni. Ha ez megnyugtat szerintem az összes ilyen korú gyerek esik-kel, normális. Az meg egyáltalán nem biztos, hogy később is sokat fog elesni.
2020. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 9,5 hónaposan kezdett járni. Egy 70 centis 2 lábon járó véraláfutás volt. Kb az utcára nem mertem kivinni nehogy azt gondolják verem. Cserébe már másfél évesen alig hitte aki látta, hogy milyen ügyesen tud esni, milyen tökéletesen hárít veszélyhelyzetben. Soha semmi nagy sérülése nem volt, balesetin is csak egyszer voltunk, de igazából így visszagondolva az is vaklárma volt és akkor még járni se tudott.

Hagyni kell hogy felfedezze a saját határait, hogy tudja melyik mozgásforma kivitelezhető és melyikből lesz esés, melyiken kell még dolgozni. Ha most minden apró esést kivédsz nem most fogja megtanulni, hogy hogyan tud gyorsan eredményesen hárítani, hanem mondjuk az óvodában, mikor már eleve teljesen más lesz a súlypontja, magassága. Nem mindegy, hogy 80-85 centis gyerek lábról esik le vagy egy 110 centis a 2 méteres mászókáról.

2020. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
62%-os, te egy született idióta vagy. Mondjuk a 62% eleve nem sugallja, hogy olyan roppant segótőkész lennél. Húzz el innen, és keress mást akit vegzálhatsz. Vagy mondjuk takarítsd ki a fürdőt, főzz valami finomat, esetleg sétáltasd meg a kutyát, mert ezeknek még értelme is lenne, ellentétben azzal amit most csinálsz.
2020. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!