Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ajándékoznak sokan...

Miért ajándékoznak sokan újszülöttnek óriási ruhákat?

Figyelt kérdés
A lányom több embertől is 76+ méretű ruhákat kapott, néhány 98ast is. Kedves ajándéka örülünk neki, csak meg egy két évig elő sem tudjuk venni őket és akkor is csak ha mondjuk nem téli ruha és nyáron nőne bele. Nem kötekedni akarok de minek adnak két évesre való ruhát egy ujszulottnek? Addig meg vagy ezerszer fogunk találkozni. És nem egy emberről beszélek, alig kapott olyan ruhát amit fél éven belül rá tudok adni.(van elég ruhája nem ez a bajom). Én ha vendégségbe megyek 62est szoktam vinni, az biztos nem lesz kicsi még rá de sokáig nem is kell rá várni
2020. jan. 4. 03:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%
Mi is sok nagyot kaptunk ezzel csak az a baj, hogy a kislányom 1,5 éves, és most hord 74-es ruhákat. Nyár közepén született. Volt, aki ténykeg azt gondolta, hogy hamarosan jó lesz Rá. Nos, azok a ruhák sosem lesznek Rajta; amit nagyon sajnálok, mert egyébként nagyon szépek.
2020. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%

a fiam 1 évesen 86cm volt :)

na jó de ö 60cm-es született 4800g-al


szóval nem gond a nagyobb ruha mert később tuti jó lesz rá :)

2020. jan. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%
A 90+os ruháknál tök mindegy hogy nyári vagy téli, jó eséllyel hordani fogja, mert ott már nem váltanak olyan gyorsan méretet. A 92 2 éves méret a 98 meg 3 éves. Tedd el jó lesz később.
2020. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%
Nekem az a tapasztalatom, hogy akinek nincs gyereke annak fignja sincs a méretekről meg arról hogy ha nagyobbat vesz az jó lesz e majd neki az adott évszakban. Én is kaptam őszi babámra nagy méretű overallt lehet nyárra nő bele télre meg már nem lesz jó... Kérdezni meg nem akarnak mert akkor nem lesz meglepi ugye... Én is úgy vagyok vele mint az egyik hozzászóló, bízok benne hogy a félretett használatlan ruha a következő gyerkőcre jó lesz majd :) a rokonokat meg ismerősöket pedig arra kell szoktatni hogy KÉRDEZZ HA VALAMIT HOZNI AKARSZ.
2020. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki.Nálunk van olyan rokon aki annak ellenére, hogy megkérdezi a ruhaméretet rendszeresen kisebbet hoz, merthogy cuki..Amúgy tényleg szép csak épp soha nem fogjuk használni.A nagyobb ruhába belenő:)
2020. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%

Lehet elírta a 74-est, süljetek már el rajta...

Amúgy engem is bosszant mikor hát számmal nagyobb ruhát kapunk, de mostanában még inkább kicsiket kapunk. Amit végképp nem értek, mert megkérdezik a méretet, erre feszt kissebbet vesznek...

2020. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aki meg azt feltételezi hogy csak a hangulatot keltem, leírtam hogy újszülött babám van, hajnalban szoptatás közben megírtam ezt a kérdést és mivel egyelőre az 56os ruhát hordja nem él bennem élesen milyen méretek vannak, ki kéne számolgatnom, hogy milyen van és milyen nincs, ettől még a kérdésem nem kitaláció és valóban rosszat írtam a 76tal. Köszönöm azoknak is akik értelmesen válaszoltak, szerintem is részben az van benne, hogy fogalmuk sincs (bár béke van írva a méret a ruhákba kor szerint is) de gyakran lehet az is amiket irtok, hogy gyakorlott anyukák tudják, örülni fogok én még ennek fel egy év múlva ha előveszem, egyelőre nehéz elképzelni hogy egyszer beléjük nő :)
2020. jan. 4. 12:46
 18/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne bosszankodj ezen. (az a válaszoló vagyok aki a méretnélküli habos babos ruhát kapta)


Vagy belenő, vagy nem. Ha nem fogod tudni használni eladod, elajándékozod, meg várod, hátha a tesónak jó lesz. Sok használhatatlan dolgot fogsz még te is venni a gyereknek, ami eleinte jó ötletnek tűnt, de egyszer nem fogjátok használni. (nálunk rengeteg játék ilyen) inkább majd örülj annak, hogy nem a te pénzed megy a levesbe, ha nem fogod tudni használni.

2020. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem bosszankodom csak értetlenül álltam a helyzet előtt. Kapott Mikulásos ruhát fél éves méretre, hát pont nem fogom nyáron ráadni, kár érte de hát ez van
2020. jan. 4. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!