Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Toxoplazma fertőzés gyanúja...

Toxoplazma fertőzés gyanúja esetén ki ad beutalót a 1,5 éves gyerkőcömnek?

Figyelt kérdés

Van egy megnagyobbodott nyirokcsomó a gyerkőcöm kulcscsontja felett a nyakhajlatban. Felvetődött a toxoplazma fertőzés gyanúja. A bátyámnak ugyan ezen a helyen volt szintén nyirokcsomó megnagyobbodás, össze-vissza küldözgették (mivel ekkor ő már felnőtt volt, így egy felnőtt kórházban), hónapokba telt mire kiderítették, hogy toxoplazma fertőzésen esett át. A gyerekorvos nem adott beutalót vérvizsgálatra, hanem a bőrgyógyászatra küldött el vele. Félek, hogy elkezdenek majd küldözgetni össze-vissza a Hein Pálba, és hetekig tart mire kiderül mi baja.

A problémám az, hogy babát várok, 16 hetes vagyok, és ugye a pocaklakómra nézve veszélyes ez a fertőzés.

Ráadásul az orvosom augusztus közepéig szabadságon van és ilyenkor nem lehet utolérni.


2010. júl. 21. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, nem értem miért nem adott a gyerekorvos, ha kértél!

Sokára mentek a bőrgyógyászhoz? Esetleg neki mondhatnád, hogy ez a félelmed és csak akkor kezdjék el az esetleges "küldözgetést", ha teljesen kizárja ezt.

Egyébként abban sem vagyok biztos, hogy emberről-emberre is terjed, én úgy tudtam, hogy csak a macskáktól lehet elkapni, úgyhogy nem biztos, hogy megfertőzhet a kisfiad, ennek szerintem az interneten utána tudsz nézni, ha rákeresel!

Bocs, hogy nem tudtam sokat segíteni :(

2010. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Szent László Kórházba van aki felnőtt toxoplazmával foglalkozik, és van aki a gyerekekkel. DE oda is a háziorvostól kell beutaló.

Ha semmiképp nem tudsz beutalót szerezni, vetesd le magánúton a vért, pl az ÁNTSZ-ben megcsinálják. (Megyeri út) Igaz ez fizetős.

2010. júl. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha ilyen esetben a gyerekorvos nem hajlandó beutalót adni, akkor én a helyedben tuti orvost váltanék!
2010. júl. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!