Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legkésôbb mikorra kell tudnia...

Legkésôbb mikorra kell tudnia a babának rámutatni dolgokra, h pl. szeretne vmit?

Figyelt kérdés
2020. jan. 8. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy tudom, hogy 18 hónapos korig belefér.
2020. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ideálisan 18 hónapos korig. De ha akkor nem tudja se jelenti, hogy baj van vele.
2020. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Kedves kérdező!

Mikyen idős a babád?

2020. jan. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Engem is érdekelne a dolog. Ez abban az esetben is 18 hónapig fér bele ha megkérdezzük hogy hol van “ez, az, amaz” a tárgy?

Az én kisfiam 11 hónapos, még nem mutat. Pedig ismerünk ugyanennyi idős kislányt, aki már mutogat.

Ő jelenleg nyújtott karral nyitott tenyérrel és kis “ee, abuu” hangzókkal próbálja felhivni a figyelmem a dolgokra.

Szerintetek ez meddig fér bele?

12 hónaposan státuszkérdés, azt tudom és már most kérdezgette a napokban a védőnő, hogy csinálja-e.

Hat nyilván nem. Tárgyaknál is csak 1-2 dolgot ismer, ha kérdezek max odanez. Amennyiben van kedve.

2020. jan. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4, már a te kérdésedhez is leírták, hogy semmi keresnivalója nincs a 12 hónapos státuszkérdések között a mutogatásnak. Nem kell tudni.

Ez olyan mint, hogy a 2 hónapos kérdéssorba bekerült a kezek nézegetése, holott 3 hónaposan jellemző.

Vagy 9 hónaposan a mászás, pedig 10 hónapos kor a "határ".

Az a baj, hogy rosszul vették át az angol nyelvű felmérőt (amit majmolni akartak) és nem kommunikálták még a védőnők számára sem, hogy a státuszok nem minimumot mérnek. Nem kell mindent tudnia a gyereknek, hogy "átmenjen". Nincs egyáltalán lemaradva, ha néhány pontot nem teljesít, mert olyan kérdések is vannak benne, amit később kell tudni.

2020. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es, az angol nyelvű státuszon, amit az előző említ, a mutogatás a kommunikáció szekción belül található és a többi kérdés ebben a részben:

1, ba-ba, da-da, te-te, de-de... stb típusú hangokat hallat?

2, ismer legalább 1 (!) "nursery game"-t: pápára integet, tapsi-tapsira tapsol, kukucs játékot kezdeményez, süti-süti pogácsát.... 1 elég!

3, gesztusokkal nem (!) kísért egyszerű parancsot megért? Pl: gyere ide, állj meg, nem!, add ide. Nem kell mindig teljesítenie, de látsszon, hogy érti, pl: nem-re megtorpan egy pillanatra, majd csinálja tovább

4, van 3, értelemmel használt szava (baba, mama, papa...) ? Olyan amit biztosan ugyanarra használ, nem csak mondogatja. (Na ez egy nehéz és rendesen előremutató kérdés)

5, "Hol a labda?" - kérdésre a kérdezett tárgy felé néz? Vegye igennek, ha legalább 1 tárgyat ismer!

6, Ha valamit szeretne, rámutat a gyereke?

És ezek közül elég 3,5 (!) pont (igen=1 pont, néha=0,5 pont, nem=0), hogy "tökéletesen átlagosan fejlődőnek számítson a gyerek!

Lemaradás akkor van, ha 6-ból 2 pont se jön össze.

Látod? Nem kell a mutogatás ahhoz, hogy rendesen fejlődjön.

2020. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4# vagyok! Köszönöm utolsó!!!
2020. jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!