Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sikerrel alkalmaztátok...

Milyen sikerrel alkalmaztátok az Aludj jól gyermekem című könyv altatási módszerét? És mennyi idős gyereknél?

Figyelt kérdés

3 hónapos babánál mennyire kell kitartónak lenni, és hallgatni a sírását?

Nagyon nehéz hallgatni, amikor sír, de szeretném minél előbb megtanítani őt egyedül elaludni, most még szopi közben alszik el. Még nem kezdtem el a módszert alkalmazni, csak ismerkedem vele.

Tapasztalokat szeretnék hallani.


2010. júl. 21. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Én mindhárom gyermekemet már az első perctől kezdve a kiságyába tettem a szopik után. 3 hósan már átaludták az éjszakát. Ha meleg volt,akkor keltek esetleg fel,és kaptak teát,de nem vettem fel őket. Néha sírtak egy kicsit,de nem félórákat! Max.10 percig sírhatnak. (Ha betegek,akkor annak okát kell megkeresni és megszüntetni.)

A módszert nem ismerem. De nem értem,hogy miért baj,ha a cicin alszik el?

Egy baba akkor alszik jól,ha jóllakott és nem éhes! Minden baba, ha tele a pocija elalszik a cicin,vagy akár a cumisüvegen is. Amikor már nem szopik, akkor tedd bele az ágyába.

Ha nem éhes,akkor minden módszer nélkül aludni fog. Ha viszont nincs elég tejed,akkor semmilyen módszer nem segíti az alvást. Nem a szopással tölött idő számít. Néha 5 perc alatt sokat szopnak,néha félóra alatt is keveset.

2010. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem alkalmaztam, szerintem hülyee amreikai gyerekkínzás, 15 hósan aludta áz az éjszakát, ennek másfél hónapja.

ha nagyon fáradt képes cicin elaludni, régebben kézben aludt el, mostanában egyedül.

2010. júl. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

En is gyerekkinzasnak tartom.Inkabb nezz utanna miert alszanak a babak maskepp mint mi felnottek.

Ne varj a gyerektol olyat amire meg nem erett.

2010. júl. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Ajánlom Sears Éjszakai gondoskodás című könyvét, nagyon tanulságos.
2010. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Mi 6 hónapos korban alkalmaztuk, sikerrel!

1 hét kellett hozzá és szépen megtanult egyedül elaludni.

Már elmúlt 1 éves, és azóta is gyönyörűen elalszik egyedül, boldog, kiegyensúlyozott baba, mi pedig kipihentek vagyunk.

3 hónaposan még persze besegítettünk az elalvásba.

Sok sikert!

2010. júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Az első válaszhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy az én babám pl. sosem aludt el cicin v. cumisüvegen és ez nem azért volt, mert én nem hagytam, hanem mert ő végzett az evéssel és már el is fordult tőlem.

Szóval nem lehet általánosítani!

Az én babám a kezdetektől a kiságyában alszik, de csakis kizárólag alszik ott, így hamar megtanulta, hogy ha oda leteszem, akkor alvás következik.

2010. júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A te babád még nagyon kicsi,teljesen normális, hogy nem alussza át az éjszakát. Kislányom 11 hónapos volt amikor alkalmaztam, 3 nap kellett hozzá, azóta átalussza az éjszakát. Most 17 hónapos.
2010. júl. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Mi 1 hete hasznaljuk. Kicsit finomitottunk a technikan, hogy az elso par napban ott ultunk mellette, mig el nem aludt, aztan delutan kimentem es 10 perc alatt elaludt onalloan. Ugyanezt csinaltam este is, es lam 15 perc alatt szinten elaludt, siras nelkul. Ja es mar a 2. nap ataludta az ejszakat. En csak ajanlani tudom, mert eddig csak elvetve aludta at az ejszakat.

Bar en meg korainak tartom nalad ezt alkalmazni. Inkabb probald meg kicsit ebren tartani, vagy feleber allapotban beletenni az agyaba.

2010. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
10 hósan csináltuk, 2nap alatt sikerült...azóta 2mp az altatás, jobban és többet alszik,sosem sír...
2010. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még nem akartam elkezdeni az alkalmazását, csak ismerkedem vele. Várok még egy pár hónapot.

Igazából a napközbeni alvással vannak bajok, olynakor nem alszik be a cicin, és elég nehéz őt elaltatni, babakocsiban kell őt tologatni. Előtte sok mindent kipróbáltam, de nem aludt el, így a végén maradt a babakocsi, és még pár hónapig marad is. :)

2010. júl. 22. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!