Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvastátok, és utána alkalmazt...

Olvastátok, és utána alkalmaztátok esetleg a Suttogó cimű könyv instrukcióit a babátoknál? A tapasztalatok érdekelnének! Első babás.

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam és nekem terhesen olvasva nagyon tetszett. Aztán megszületett a kisfiam (4hós) és próbáltam alkalmazni, de NEM egyáltalán nem jött be. Rá kellett jöjjek, hogy egy amerikai könyvről lévén szó, 90% tápszeres babáknál lehet csak alkalmazni és mi nem azok vagyunk. Voltak olyan momentumok, mikor azt gondoltam én vagyok a legrosszabb anyuka - miután olvastam hogy mit hogy kéne csinálni. Aztán most úgy vagyok vele, hogy tűzre vele... Nem akarom lehúzni, de nekem nem jött be.
2008. nov. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy lendülettel megvettem, aztán a felét olvastam csak ki. Az altatásra voltam kíváncsi leginkább, de én nem bírom hallgatni, hogy ordít a gyerek. Még most is eldajkálom, fél éves. Nem tart sokáig és nyugisan alszik el.


De ez csak az én véleményem.

2008. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm alkalmazta mondván milyen jó mert,hogy tudatossan tudta nevelni a fiát.HÁÁÁÁT a gyerek üti vágja,rossz de nem ugy mint általában a gyerekek.Ver mindenkit csúnyán beszél köpköd.Állandóan beteg.Tehát én amondó vagyok nekem nem kell könyv és az én babám kiegyensúlyozott.Ne hagyatkozzatok egy könyvre csak a szívetekre az ugyis megmondja mire van szüksége egy babának.
2008. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vallom,neveld úgy ahogy Te gondolod,és a pici babád igényli.Írhatnak akármit minden baba más egyéniség.Én már ott tartok,hogy az én babám ha álmos,bekéreckedik a kiságyba,az ölemben csak nyúglődik,lerakom,keze a szájába,és két perc,és alszik,most 4 hós,előtte,meg mindig ment a ringatás.Én nem használtam a könyvben olvastakat,csak bele olvasgattam,de aztán úgy csináltam ahogy gondoltam,és a hogy igény volt rá,és saját maga kialakította a pici hogy is jó neki.
2008. nov. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szia. én is olvastam, pocakosan még úgy gondoltam, egyes elemeit majd megpróbálom alkalmazni (akkor sem tetszett minden). aztán látva, érezve, hogy milyen a babám, rájöttem, hogy ezt ösztönösen kell csinálni. nálunk nem működik.

szerintem minden baba egy kis egyéniség, nem lehet őket könyv szerint nevelni.

2008. nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden példányt bezúzatnám. Az a könyv egy baba-mama harcról szól, amiből a baba kerül ki vesztesen. Az ágyba való ki be rakosgatás helyett mi inkább összebújunk. Meg lehet nézni az amerikai társadalmat...
2008. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy elnézem az elöttem válaszolókat, a könyvet mindenki lehúzta. Én is elovastam és részben igaza van a könyv írójának. A rendszeresség nagyon fontos a baba életében. Most 8 hós a babám és 4 hó óta ugyanúgy telnek a napjaink. Nagyon kiegyensúlyozott baba, mert már tudja, hogy mi fog következni és ettől biztonságban érzi magát. Szépen alszik ebéd után a szobájában mindenféle ringatás nélkül. Hogy hagyd sírni a babádat azzal nem értek egyet, de szépen meg lehet nyugatani anélkül, hogy állandóan a kezedba legyen.
2008. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, igy pocakosan még nekem is tetszik a könyv, de majd akkor fogom tudni eldönteni hogy jó e vagy sem, ha a babám visszajelzéseket ad a próbálkozásaimról. A rendszerességet viszont fontosnak tartom.

Köszönöm a válaszokat, sokat segitettetek, boldog babázást.

2008. nov. 13. 14:51
 9/10 anonim válasza:
100%
Én olvastam mind a három kötetet, pocakosan is, nagyon tetszett. Megvallom, jó pár hónapos volt babánk, amikor észre vettem, hogy kialakítottunk egy rendet, ha nem is pont a könyv szerint. Szerintem nagyon fontos a babának bizonyos kiszámíthatóság, ahogy nekünk felnőtteknek is, ettől érezzük, érzik magukat biztonságban. nekem tetszik a könyv még ha nem is értek mindennel egyet.Ez egy könyv, ami tetszik próbáld meg, ami nem vesd el.
2008. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is csak a rendszer bevezetése vált be, amit a kônyv ír a tôbbi nem... És az, hogy egyedul elalszik, nem mindig sikerul, attól fugg, mennyire fáradt a fiam. Mi is sokáig ringattuk, aztán egyszercsak saját maga leszokott róla, úgy hogy ha felvettem és ringattam sírt, most már csak pocisimogatás, homloksimogatás és alszik. Minden baba más, más módszerek válnak be, még abban igaza van a kônyvnek, hogy figyelni kell a babát így megismered.
2008. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!