Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lenne a legcélszerűbb...

Mikor lenne a legcélszerűbb elutaznia az apának a 2-3 hónapos kötelezettségére 1 éves korig?

Figyelt kérdés

Külföldre fogunk költözni, tengerentúlra. A férjemnek már van álláslehetősége, nekem is akad majd munka.

Terveztük a dolgot régóta, viszont teherbe estem novemberre. Augusztusban jön a baba! A férjem legjobb barátja egy nagy multi fejese, oda vennék fel dolgozni, intézi a cég a papírjainkat is, a babával is várnak majd minket :) A probléma ott van, hogy a megbeszéltek szerint a férjemnek ki kell mennie 2-3 hónapra elintézni mindent. Lakást választani, autót venni, körülnézni. Ez volt az eredeti terv, a barátja is ezt preferálja. El akarja vinni bemutatni a leendő kollégáknak is, kicsit bevezetni mindenbe, hogy mi már egy rendszerbe menjünk ki, ne a teljes ismeretlenbe.

Nem hajt minket a tatár, bármikor mehet dolgozni olyan hiányszakmája van. Ősszel terveztük egyébként hogy kiutazik. Viszont így a baba miatt nem tudjuk hogy mi legyen? Szülés után 1 hónappal nem szívesen menne el. Egyébként addig amíg távol lenne, én az anyukájával laknék, ideköltözne hozzánk addig. Mi lenne a pici számára “legjobb időpont” amikor nélkülözni tudná az apukáját? Ami nem okozna neki törést az életében? Én kibírom a távollétét, főleg hogy tudom hogy miattunk csinálja és az anyukájával nagyon jóban vagyunk, nyugdíjas és mindenben segít örömmel.


2020. jan. 13. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem tud még a szülés előtt menni?
2020. jan. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Lényegtelen. Megy amikor kell. Nyilván jó ha otthon van, tud segíteni de ha menni kell hát menjen. Addig anyós úgyis ott lesz, segít, ketten megoldjátok simán.
2020. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Én minél elöbb túlesnék rajta. Főleg így h van segítséged. A mai világban már tudtok videó telefonálni minden este. A pici abból még nem sok mindent fog fel h apa nincs mellette ténylegesen. Hiszen még az sem tudatosul benne h te és ő nem vagytok eggyek.

Inkább az elején menjen mint akkor mikor már van egy megszokott rendszer (pl apa fürdeti, vagy altatja stb) onnan már rosszabb átszoktatni

2020. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek szemszögéből szerintem lényegtelen. Így is, úgy is elfelejti ennyi idő alatt és újra kell majd építeni a kapcsolatot.

3-6 hónapos kor körül küldeném ki.

Az oka: ha rögtön szülés után megy, nem lesz a napi rutinotok része, nem tanul bele, emiatt később könnyebben kivonja majd magát (és nem azért, mert azt feltételezem, rossz ember, csak nehezebb egy "kész emberke" életébe bekapcsolódni, ha addig mindent anyuka csinált.

Egyébként a legjobb az lenne, ha most tudna menni.

2020. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most nem tud menni, mert ha kimegy akkor vesz is dolgokat (autó, lakás kaució). Így hónapokig nem tudnánk ezeket fizetni. Csak úgy működik a dolog, hogy megigénylik a papírokat, a szülés után kimegy elrendezni mindent és amint hazajött, a kész papírokkal 1-2 hónappal később indulunk is.
2020. jan. 13. 13:57
 6/9 Derwer ***** válasza:

A gyereknek mindegy. Neked nem az.

Én azt mondanám, hogy 2-3hónapos korától mehet. (az enyém most 2 hónapos, mostmár belejött a feleségem)


De azért, tényleg az lenne a legjobb, ha már kint szülöd meg. Ha USA, akkor talán állampolgárásgot is kapna egyből...

2020. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindegy a gyereknek. Nektek nem az. Én szülés után 1-2 hónapot várnék, hogy ott legyen az elején, szerintem ez egy férfinak is fontos. De a legjobb az lenne, ha már ott szülnél és nem maradna ki semmiből.
2020. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
Anyukad nem tud hozzad koltozni? Anyos elsg lutri honapokig. Babanak mindegy,neked lesz rossz. Lelkileg,hogy tied a felelosseg a gyerekkel,ha barmi van. En azt nem birnam.
2020. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Zerintem is olyan 3-6 hós kor között, legalábbis szerintem addigra könnyebb a babákkal, menne neked már akár anyós nélkül is. És azért az elején csak jobb lenne neki is a baba mellett. Ja és a hormonok... :) én szülés után olyan "apamániássá" váltam még ha a boltba ugrott le is hiányzott :D
2020. jan. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!