Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 napos babánk van, férjem...

8 napos babánk van, férjem vidéken kórházba került. Mi lenne a legcélszerűbb?

Figyelt kérdés

A férjem munka közben balesetet szenvedett, műteni kell, tőlünk 230 km-re került kórházba. Elég komoly a helyzet bár szerencsére úgy tűnik, fel fog épülni. De most egyelőre intenzíven van, mert a tüdeje is sérült. Ez tegnap este történt.

Mindenképpen szeretnék odautazni hozzá, arra számítanak az orvosok hogy legalább 2 hétig kórházban kell maradnia. Viszont a 8 napos babámmal hogyan utazzak? Nekem nincs jogsim, tömegközlekedés jöhetne szóba, de őszintén ilyen pici babát többórás vonat/busz útra nem vinnék, ki tudja mekkora tömeg lenne és mit kapna el?

Ismerősöket kérdezgetem, ki tudna elvinni kocsival, de egyelőre nincs jelentkező.

Sofőrszolgálat, taxi jó megoldás lehet?

Anyukám jönne velem így a babára lenne aki vigyázzon, míg én bent vagyok a férjemnél. Keresnénk olcsó szállást.


Mennyire viselné meg ez a babát?


2015. nov. 8. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Én elég sokat vonatoztam a gyerekeimmel, már 8 hónapos korukban is, nem lett semmi bajuk. Sőt, akkor is és most is sokkal jobban szerettek vonatozni, mert sokkal szabadabban voltak, kisebb korukban ölbe lehetett őket venni, nagyobb korukban kicsit jöhettek mehettek. Nem rosszabb a vonat vagy busz, mint egy bevásárlóközpont vagy egy gyerekorvosi rendelő.
2015. nov. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom :( jobbulást a férjednek!


teljesen megértelek, 1 hetessel én se vonatoznék! ha nem marad más akkor taxi, persze, de jobb lenne egy ismerős. apukád esetleg? vagy férjed szülei?

2015. nov. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, bocsi, elnéztem. Te babád még nem 8 hónapos hanem 8 napos. Igen, akkor valóban korai a vonat. Igen, sofőrszolgálat vagy taxi esetleg megoldás lehet, jelezni kell feléjük hogy babával utaznál. A hosszú autózás nem ajánlott gyakran ilyen pici babával, hogy ne kelljen sokáig az autósülésben ülnie, de egy-egy alkalomtól nem lesz baja. Őt nem fogja megviselni, Neki az a fontos, hogy kapjon enni, tiszta pelenkát, és meg legyen dajkálva, ha igényli, a többit még ilyen picin nem érzékeli.
2015. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem vinnem busszal, vonattal a pár napos babat...
2015. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
4%
Nem tudom, mit tennék a helyedben, de az biztos, hogy ha az én férjemet érné baleset, és én a 8 napos gyerekemet fél országon átcibálnám és hetekig akarnám valami hotelben elszállásolni csak azért, hogy aztán a betegágya mellett ücsörögjek, agyon is ütne. Nincs közeli rokon, a férjed szülei, testvére, bárki, aki ott tudna lenni mellette, és téged folyamatosan tájékoztatni?
2015. nov. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Egyébként férjed eszméletén van? Ő mit szeretne?

Az biztos, hogy egyébként a babának nem sok baja lenne, az más kérdés, hogy nem tudom, hogyan tudnád megoldani a szoptatást, már ha szoptatod most. Ha utaztok, akkor szerintem meg kellene fontolnod a tápszert, anyukád akkor meg tudná etetni a szükséges időközönként akkor is, ha te pont valami miatt bent vagy a kórházban és nem tudsz eljönni. Persze a szoptatás akkor is necces lenne, ha otthon maradnál, gondolom, teljesen ki vagy idegileg, lehet, hogy ez most betesz a tejtermelésnek.

Másik kérdés, hogy találnál-e megfelelő szállást. Azért nem biztos, hogy mindenhol tárt karokkal fogadnának egy ennyire pici babát.

Mielőbbi gyógyulást kívánok a férjednek!

2015. nov. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Először is sajnálom, ami a pároddal történt, remélem mielőbb felgyógyul.

És a kérdésedre válaszolva, nem utaznék semmilyen tömegközlekedési eszközzel pár napos babával. Egyrészt, mert nagyon rosszul viselheti az utazást, másrészt egy csomó fertőzést elkaphat és akkor nem csak apuka kerül kórházba, hanem te is a gyerekkel.

Egy lehetőséget tudok elképzelni, hogy találj valakit, aki elvisz titeket autóval. Érdeklődj a rokonságban, közeliben, távoliban, szomszédoknál, ismerősöknél és akkor menjetek autóval. Viszont taxival sem mennék. Azért 230 km taxival, nem kicsit lenne drága, plusz ha még meg is kell állni a gyerkőccel, etetni, tisztába tenni, vagy megnyugtatni, az még több macera, idő és pénz.

És így is elég sok fertőzésnek lesz majd kitéve, ugyanis egy pár napos babának még otthon van a helye a lakásban.

Szóval nehéz helyzet, az biztos.

2015. nov. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom a férjed, nagyon nehéz helyzet ez. De én nem mennék. Nagyon pici még, autóval sem. Az olcsó szállás meg, hagyhat maga után kivetni valót. Semmi immunrendszere nincs még. Gondold meg, a babád vagy a férjed most a fontos. A férjem tutira nem várná el, nem engedné meg, hogy utána menjek egy 8 napos babával.
2015. nov. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet. Sikerült azóta valamit intézni?


Egyébként sajnos nem olyan jók a kórházaink, hogy egy pici baba számára az steril környezetnek számítson, bármit elkaphat ott is, de talán az ott dolgozók lennének annyira kedvesek és segítőkészek, hogy adnának pár jó tanácsot. Apának pedig biztos vagyok benne, hogy segítené a felépülését a gyermeke közelsége! Ez tuti!

2015. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!