Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert baj, ha külön szobája lesz?

Miert baj, ha külön szobája lesz?

Figyelt kérdés

Picimnek mellettünk lesz a szobája, van légzésfigyelö, babaőr,nyitott ajtók.

Aki nem tenné így, miért nem?


2020. jan. 13. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, de nem tudod olyan helyre tenni a gyereket, hogy senki se szóljon le. Azt szokták felhozni, hogy ha mellettük van a gyerek, akkor alszik, külön meg üvölt és pár éjszaka után mindenki azt választja, hogy akkor alszik a család. Van akinek akkor bem alszik, amikor együtt alszanak. Majd lesz valahogy, kialakítod úgy, hogy jó legyen neked és szard le, hogy ki miért krákog...
2020. jan. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, ha igényli a közelségem, inkább odaülök mellé, felveszem, megnyugtatom, amíg csak kell. De az alvás nekem nem lenne pihentető, ha úgy érezném, egy moccanásomra felkelhet. A párom korán indul, kell neki is az alvás, kettőnknek pedig majd az intimitás, szeretkezés, ami elég fura lenne egy szobában egy kisemberrel. A mi szobánk amúgy nem fűthető egyedileg csak központilag, míg a picié egyedi lesz, úgy tudom, neki nem szabad túl forró szobában aludni.
2020. jan. 13. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Nálunk max 2x kelt éjszaka a gyerek, 3,5 hónapos korától atalussza az éjszakát. Van amúgy a szobában egy kihuzhatos kanape, ha ott kellene lenni vele betegség stb miatt.

Én nem is értem h akik egy ágyban alszanak azoknal hogyan van a rutin, mivel a lányunk legkésőbb fel9-kor alszik, mi meg még nem... Én fekve szoptatni se tudok, az elején folyton felrenyelt úgy szegény meg folyt a tej összevissza. (sokaknál ez az indok, h csak úgy racuppan a baba a cicire és nem kell felkelni)


Volt, aki babalatogataskor tökre kivolt h külön van a baba, jajj szegény...


Amúgy úgyis a babátol fog majd függni, mit sikerül a tervezett dolgokból megvalositani

Mennyit kel /mit eszik/cici függő lesz-e/rázni kell 3 órán keresztül v csak le rakod stb

2020. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekunk igy van es tokeletes.
2020. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg teljesen baba függő, én sem tudtam elképzelni az együtt alvást az általad felsorot okok miatt sem, aztán az élet felül írta az én elképzeléseimet. Amikor óránként kellett kelni, kiságybol kivenni, szoptatni, visszatenni, felkelt egyből, kivenni, szoptatni, blabla és így tovább.. Akkor én feladtam a kiságyban alvást. Velünk alszik, egyszer kel általában, max 5 perc alatt vissza alszik, így én is tudok aludni 8 órát.
2020. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Dehogy baj! 😊 4 gyerekünk van, mindenki a saját szobájában alszik az első perctől kezdve. 2 hónapos korára mindegyik átaludta az éjszakát.
2020. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem baj. De majd rájössz, hogy bármit teszel úgyis lesz olyan aki ellenzi. Legyen ez altatás, etetés, akármi.


Valamint arra is rájössz majd, hogy mennyi elképzelésed landol majd a kukában a gyereknevelés kapcsán... 😀


Mi egy szobában aludtunk vele, de külön ágyban. Iszonyú hasfájós volt, nem tudnám megmondani hányszor keltem hozzá egy éjjel. Mindezt úgy hogy nappal se nagyon aludt. Hulla voltam, de így éreztem őt biztonságban a saját helyén a légzésfigyelővel. Inkább keltem milliószor. Később a mozgásfejlődés meg a fogzás miatt keltem állandóan. De már egész megszoktam... Aztán mikor már azt gondoltam, hogy na lassan majd jöhet a külön szoba is, akkor betört a szeparaciós szorongás de olyan elemi erővel hogy képes volt egész éjjel kapaszkodni belém csak le ne tegyem. Különben azonnal ordított és nem lehetett megnyugtatni. Ezt egy hónapig bírtam. Aztán feladtam és magunk közé vettük, onnantól végre mindenki aludt békésen.

Szóval ennyit a tervekről... Nekem akkor abban az időszakban már fontosabb volt, hogy végre aludjunk mind a ketten, mint az hogy mi az elképzelésem.


Mindenki máshogy bírja a kialvatlanságot, van akinek fontos, hogy legyen saját helye mindenkinek, és mindehhez persze a babának lesz egy személyisége, ami sokat alakítHAT a terveken.

Annak kell neki futni amit elképzeltek, aztán meglátjátok működik-e. Ha igen akkor szuper! És mindenki más bek...hatj.a 😆

2020. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem baj. Én kifejezetten boldog lennék, ha nem 2 szobánk lenne, hanem 3, és tudnám külön szobába rakni. Örülj, hogy van rá lehetőség! :)
2020. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!