Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszölött babátok egy...

Az újszölött babátok egy szobában alszik veletek? Vagy külön szobája van?

Figyelt kérdés
Most hallottam, hogyha egy szobában alszik a szülőkkel, akkor kisebb az esélye a bölcsőhalálnak, mert a mi kilélegzett levegőnk nem engedi olyan mélyen bealudni, hogy ne vegyen levegőt.
2011. aug. 14. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Igaz. Bölcsőhalál ellen a legjobb a szülőkkel közös ágy - az anyai testmeleg és közelség segít a babának is fenntartani a funkciókat. Ennél kevésbé jó a közös szobában alvás, de még mindig sokkal jobb, mint külön tenni. A tejelválasztás szempontjából is az együttalvás a legjobb, na meg kialvatlanság ellen is: ha éhes, csak cicire húzod és alhattok tovább.

A tévhitekkel ellentétben ezzel nem lesz egy kisbaba elrontva, sőt, megerősíted a bizalmát, hiszen mindig ott vagy, mindig számíthat rád. Két gyerekem van, 3 és 1 évesek, a nagyobbom másfél évesen egyik napról a másikra kérte a saját ágyát, azóta abban alszik, magától szokott le (két és fél éves elmúlt akkor) a szopiról, semmi kényszer, szépen fokozatosan elhagyta. A kicsi a saját ágyában alszik el, majd az éjszaka közepén, amikor felébred szopizni, kiveszem, magam mellé veszem, úgy alszunk tovább, mindketten jól és nyugodtan. Egyébként a gyerekszobában alszom velük egy matracon. Ez nekem azért vált be, mert nem akartam, hogy a hálószobából csináljunk babaszobát és kell nekünk is a férjemmel a privát szféra. A gyerekek megszokták, hogy anya majd úgyis ott lesz velük, így sosincs sírás, nem jönnek át a franciaágyra, nem jönnek ki a szobájukból, hiszen én úgyis megyek hozzájuk hamarosan. Addig a férjemmel vagyok, amíg nem akarok aludni, sőt, néha egy kicsit alszom is mostanában mellette, utána átmegyek a gyerekekhez. Nálunk nagyon jól bevált.:-)

2011. aug. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a bölcsőhalál pontos okát sem tudják még,csak felmerülő opciók vannak,ezért megoldás sincsen rá jelenleg.

A legjobb,amit tehetsz a babáddal ,hogyha légzésfigyelőt teszel a matraca alá,és megtanulod mi a teendő ha nem vesz levegőt,valamint a csecsemő újraélesztést,bár kivánom,hogy sose legyen rá szükséged!

Az egy ágyban alvásról megoszlik a vélemény,én személy szerint nem pártolom. Szerintem mindneki nyugodtabban alszik ha van saját fekhelye,ahol úgy foroghat ahogy kényelmes. Meg szerintem nagy takaró és párna közelében éjszaka nincs biztonságban egy baba,persze most jönnek majd azzal,hogy ők x éve alszanak a gyerekkel és sosem feküdtek rá,meg nem került a fejére a takaró,de hidd el,van olyan nap amikor annyira kómás az ember (főleg ha hasfájós a baba),hogy azt sem tudja fiu e vagy lány,és nem fog éjszaka vigyázni

Valamint arra sosem fogsz felébredni egy újszülött melett ,hogy nem vesz levegőt

2011. aug. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
A bölcsőhalálos témáról nem hallottam. De én minden alkalommal magam mellett tartottam az újszülötteimet, az ágyam mellett voltak egy babakosárban. Ahogy felnyüsszentek, azonnal magamhoz vehettem őket szoptatni, lámpát sem gyújtottam, hogy ne zavarjam meg az éjjeli-nappali fényritmust nekik. Igy valahogy sikerült, hogy minden alkalommal négy-hat héten belűl átaludták az éjszakát (11-12-től reggel 6-7-ig). Attól kezdve aztán aludhattak a maguk szobájában.
2011. aug. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4 hetes babám a nagy tesójával -23 hónapos- alszik egy szobában. légzésfigyelőnk van. este 3/4 9kor eszik utoljára, reggel 5-7 között ébred először.
2011. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Soha nem aludt velünk egy szobában, amióta hazahoztuk, ő a saját szobájában alszik, a saját ágyában.

Van légzésfigyelőnk, sosem aggódtam. Nem is jelzett soha, még tévesen sem.

A kórházban rooming-in szobában voltunk, hát én nem sokat aludtam. Minden szusszanására felébredtem.

2011. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van kulon szobaja, de egyelore velem alszik egy agyban. Egyutt vagyunk, biztonsagban erzi magat, jo a fejlodesenek, nem volt sok tejem, az allando ejszakai szopizastol (kozben o alszik) jelentosen megnott a tej mennyisegem, kenyelmes, stb.
2011. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most csak 1 szobánk van, tehát velünk alszik a saját ágyában. Néha, amikor nem tudom visszaaltatni este, akkor magunk közé veszem. Nemsokára viszont költözünk és akkor lesz saját szobája, de szerintem akkor is velünk fog még aludni, amíg át nem alussza az éjszakát. Amúgy is fárasztó lenne felmászni éjszakánként az emeletre...
2011. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én aludtam 6 hónapos koráig együtt vele az ő szobájában. Apa pedig a hálóban.
2011. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!