Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdjem az egyedül...

Mikor kezdjem az egyedül evésre szoktatást és hogyan?

Figyelt kérdés
16 hónapos,még én etetem.mikor kezdjem el tanítani az egyedül evést neki és hogyan?
2020. jan. 14. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

13 hónapos korában kanalat követelt a fiam... Persze szörnyű volt amit művelt vele, de hagytam. Tudtam hogy csak így fogja megtanulni.


Szerintem nincs ilyen hogy hogyan. Kezébe adod a kanalat, ő meg próbálkozik. Persze közben ahhoz hogy egyen is valamit, ahhoz közben te azért lapátold neki a kis szájába.... :) Figyel téged, etetni próbál majd téged is. Mert azt csinálja amit te is :) nagyon aranyosak. Bár én nehezen viseltem a folytonos takarítást.

2020. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Elé teszed a tányért és a kanalat aztán oldja meg.Egy másik kanállal pedig te is adagolhatod még neki, mert nem fog azonnal sikerrel járni.Nagyon koszos lesz minden az elején, de már rég illett volna legalább hagyni, hogy próbálkozzon.
2020. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1 éves szülinapján kanalazott.

18 hónapos (1,5 éves) már nem hagyja, hogy segítsek.

Villát is használja.


Szerintem itt az ideje.



Én úgy csináltam már az elején (7-8 hónap), hogy egy kanál nála, egy nálam.. hamar ráérzett

2020. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy elkésve, ne aggódj! Ha érdekli a folog, akkor add a kezébe a kanalat és hajrá!:)


2 éves korig egyik lányomat sem érdekelte az önálló evés (nem is zavart, így legalább nem kellett naponta 5x takarítani az étkezőt), amint evőeszközt kaptak, gyorsan tanultak.

2020. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De jó hogy kiirtad a kérdést. Nekem 15 hónapos a fiam, már rég adok neki kanalat, de csak kutyulja az ételt vele, néha berakja a kanalat a szájába, de fordítva. Úszik minden, nagyon nehezen viselem, de tudom h muszáj. Kitartást, remélem rá fog érezni előbb utóbb.
2020. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!