Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nagyon egyedül...

Szerintetek nagyon egyedül lesz a kisfiam, ha nincs testvére?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves. Egészségügyi okból nekem nagyon kockázatos lenne még egyet szülni.

Nagyon aggódom viszont, hogy ő magányos lesz, ha majd mi már nem leszünk.

Unokatestvérei sincsenek, mert se nekem, se a férjemnek nincs testvére.

Akinek egyke a gyereke és nagyobb, szerintetek??


2020. jan. 1. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Te magányos vagy?
2020. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az egyke gyerek azt szokja meg, hogy a figyelem csak rá összpontosul, meg hogy nincs testvére.Ahogy a többgyerekes családban a gyerekek azt szokják meg, hogy többen vannak.Nyilván lesz egy korszak(gondolom nálad is volt) mikor kérdezgetted neked miért nincs testvéred, de az elmúlik aztán utána már lesznek barátok akik ugyan nem testvérek, de betöltik azt a ,,szerepet".Én így látom.Nálunk sem lesz a lányomnak testvére.Sajnálom mert én és a páromnak is több tesója is van, viszont későn találkoztunk így nincs ,,idő" egy kistestvérre sajnos.
2020. jan. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem az egyke gyerekeknél az a legfontosabb, hogy ne legyenek elkényeztetve. Nekem ugyan van testvérem, de ismerek egykéket, és kivétel nélkül mind nagyon önzőek, egy van, aki nem. Ugye ők általában hozzászoknak ahhoz, hogy nem nagyon kell osztozkodni. Nyilván ez neveltetés kérdése.


Ha neked kockázatos lenne szülni, ne tedd. Jobban jár a gyerek, ha egyke, de fel tudja nevelni az anyja, mint fordítva. De ha szeretnétek mégy egy gyereket, akkor az örökbefogadáson is gondolkozhattok.

2020. jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Utalom, hogy van testvérem. Az egyik szülőm ragaszkodott hozzá, a másik nem akarta, pont azért mert neki egyedül nagyon jó volt. Jobban jártam volna, ha az ő szava dönt. Egyáltalán nem tartom tesómmal a kapcsolatot. Gyerekkorunkban is utaltuk egymást.
2020. jan. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk ha te meg a férjed is egykék vagytok, nagyon jól el tudjátok képzelni az ő helyzetét. Ti hogy élitek meg, hogy nincs testvéretek? Valakinek nincs ezzel gondja, nyilván vannak a dolognak előnyei is, meg hátrányai is. Ezt kell mérlegelnetek.

Én is egyke vagyok. Nyilván nincs ettől traumám, de azért nagyon sajnálom, hogy nincs testvérem. Kiskoromban nagyon sokat unatkoztam, mert nem volt kivel játszanom (amíg nem lettek barátaim az iskolában, nyilván). Nekem még nincs gyermekem, de egyelőre úgy gondolom, legalább 2 lesz, hogy legalább az esélyt megadjam nekik, hogy közeli kapcsolatuk legyen (persze erre sosincs garancia). És ehhez nagyon nagyban hozzátesz a saját tapasztalatom az egykeségről...

2020. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az egykék önállóbbak, mert hozzászoktak, hogy egyedül is feltalálják magukat. A barátkozásra is jobban 'rá vannak kényszerülve'.
2020. jan. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon sokan nincsenek jóban a testvérükkel. A testvér nem feltétlenül barát is, még akkor se, ha jóban vannak. Miért lenne magányos ezért? Mindenki kisgyerek korától rendszeresen közösségben van.
2020. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Van két testvérem, egyikkel sem tartjuk a kapcsolatot, a szüleinkkel sem törődik egyik sem.

Az egyke lányom úgy nőtt fel az unokatesókkal, hogy huszonévesen is napi kapcsolatban vannak.

2020. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Én azért akartam testvért az elsőnek, mert személy szerint szarrá untam a gyerekkoromat és nem akartam ezt neki is.


Attól, hogy valakinek van testvére még lehet öreg korában magányos (nekem pl van unokatestvérem, anyukám ágáról pedig hatalmas rokonság, de évét sem tudom mikor találkoztunk utoljára, közösségi oldalon sem követjük egymást, nem is érdekelnek. És nem nagyok magányos)

2020. jan. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

2 testvérem is van, nem valami jó a kapcsolatunk. Van, amikor 1 évig nem beszéltem az egyik testvéremmel. És ez többször is előfordult. De a másikkal se valami fényes.

Viszont ellenpélda erre a férjem és a testvére kapcsolata, ők nagyon jó testvérek, bármikor számíthatnak egymásra, nagyon jó a kapcsolatuk. A fiunk egyke, az is marad. Sok oka van neki, de egyébként elvan egyedül. Vannak barátai, igaz, neki vannak unokatestvérei is, de nagyon jól elvan magában is, elfoglalja magát, sokszor megyünk ide-oda, visszük őt is, illetve eljár pajtásokhoz játszani, ők jönnek ide, vagy anyukám másik településen él, ott is van gyerektársaság. Szóval nem, egyáltalán nem lesz egyedül. Barátot bármikor találhat, ami lehet százszor többet ér majd, mintha testvére lenne.

2020. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!