Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy ennyi idősen nem...

Baj, hogy ennyi idősen nem beszél még?

Figyelt kérdés

18 hónapos a kislányom. Nagyon érdeklő, mindent megért, amit kérek megcsinálja. Enni már tud egyedül villával, kanállal (kivéve a leves levét). Játékokban is ügyes, jó a finommotorika készsége. Figyelmes, utánoz tevékenységekben. Viszont még csak ilyen baba nyelven beszél, meg eddig anya apa mama szavakat mondta. De mostanában azt sem. Mutogat, de nem mondja mit akar. Pedig mondóka, ének mese napi szinten van. Járunk foglalkozásra is ilyen ének csoportba imádja.

Ha állatokat mutatok nem utánozza a hangot sem, de ha mondom hogy hol a kutya vagy a kecske mutatja, tehát tudja melyik állatról beszélek.

Azért aggaszt mert mostanában mindenki kérdezi hogy beszél-e már? Én még mondom, hogy nem és tök furán néznek rám. A gyerekekhez értők szerint is 18 hó után lesz nagy fejlődés a beszédben. Meg azt is tudom, hogy mindegyik más tempóban halad.

Amúgy a járással is úgy volt, hogy addig nem ment míg biztos nem volt benne 13 hónaposan indult el egyedül. 2 hét alatt tökéletesen megtanulta.

Szerintetek? Van okom aggódni?

Másnál hogy alakul a beszédfejlődés? Van valami amivel ösztönözni lehetne a beszédre? (Mikor mutogat, direkt úgy teszek mintha nem érteném mit akar, és kérem mondja el mit akar) mostanában ezt próbálom.

Köszönöm szépen a segítséget!



2020. jan. 14. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

🙈

Van hogy 3 évesen se beszél...

2020. jan. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen.. Én is ezt mondtam erre. De szerintük" akkor már komoly baj van a gyerekkel "....

Hát szerintem minden gyerek más..

2020. jan. 14. 22:48
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Anyukám mindig nevetve a "fejemhez vágta" hogy bezzeg kiskoromban meg sem mukkantam, de most bepotlom, mert be sem áll a szám :D 3 évesen kezdtem beszélni, mikor oviba adtak. Teljesen normális felnőtt lettem, színjeles tanuló voltam mindig is, és 3 idegen nyelvet beszélek, 2ből diplomám van, azzal keresem a kenyerem hogy beszélek :) Szerintem még nem kell parázni. Én lehet hogy többet vinném gyerekek közé, játszóházba vagy hasonló. A gyerekközösség szerintem sokat segíthet :)
2020. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
3as vagyok: egyébként most ahogy gondolkozok rajta, 2 unokaöcsém van, egyik márciusban masik majusban tolti a 2-t. És babanyelven beszélnek. Azvanya apa megvan, de pl a zokni neki mimi, és hasonlók. Még egyik sem beszél és nem is tartjuk furcsának ... Ugy elpötyögnek a maguk kis nyelvén, szerintem ebben a korban ez tök normális. És az ismerőseidnek meg unalmas az életük hogy ilyennel törődnek. Én a helyedben ignorálnám őket.
2020. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Még az sem biztos, hogy komoly baja van ha 3 évesen kezd el beszélni.Párom pld pont így tett, akkor viszont mondatokban.Diplomás,2 idegen nyelven beszélő férfivá nőtte ki magát.Nem mondom vannak vele bajok:D de még egy 70-80 évig elviselem valahogy:)


Nem kell ezeket magadra venni.H a2 éves korában még egy szót sem használ, akkor a gyerekorvos úgyis eldönti, szükség van e valami vizsgálatra vagy sem, addig meg van még jó fél éve.Te magad is írod, hogy milyen hirtelen megtanulta a járást.Lehet holnapután meg nekiáll beszélni..

2020. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is így gondolom, mert anno én sem beszéltem csak 2 éves korom körül. De azóta rengeteget. :D tudom hogy ezeket ignorálni kell, csak mivel első gyermek az ilyen beszólások mindig elültetik a bogarat a fülemben..

:) de ti most kicsit megnyugtattatok

2020. jan. 14. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

2 éves korára kb. 10 szó a minimális elvárás, szóval van még időtök, nem vagytok elkésve.


Nekem extrán gyors beszédfejlődésű kislányom van. Pont ma voltunk 1,5 éves státuszon a védőnőnél, és Ő is rácsodálkozott, hogy mennyit, és miket mond. Részben tanítom Neki, de a nagy része csak úgy jön, nem is tudom honnan... pl. ha megkérdezem, hogy 'hogy hívják anyát'; akkor mondja a keresztnevemet, mert hallja, hogy mások így szólítanak; de Ő maga anyának hív. Vagy múltkor bementünk a CCC cipőboltba, és a táblára mutatva közölte, hogy 'Cé'. Nem tanítom a betűket Neki, de valamelyik gyerekdalban pl. kiírják a cica mellé a 'C' betűt, és egyszerűen megjegyezte. Vagy sokat hallgatjuk a számolós dalt, és már simán mondja a számokat 5-ig, de múltkor ráállt a mérlegre, látta, és közölte, hogy 'tíz'; és tényleg tíz egész valamennyit mutatott...

Első gyermekem, nincs összehasonlítási alapom.

Egyébként nálunk fordítva van: akikkel találkozunk, ámulnak azon, hogy már ennyit beszél (2 hete írtam össze 80 szót; de naponta jön legalább 4-5 új hozzá); nekem meg annyira természezes, hiszen ebbe vagyok nap, mint nap.


Amit csinálok: sokat mesélek (napi kb. 20 rövid mese). Nem az én ötletem. Egyszerűen jön, hozza a könyvet, és mondja, hogy 'mesélj'.

Nagyon szeretek énekelni; és kb. mindenhez énekelek Neki, főként azokhoz a dolgokhoz, amiket nem szeret; ezzel is megelőzve a hisztit.

Mindent elmagyarázok Neki, de nem 'babásan'; hanem ugyanúgy, mint ahogy azt bárki másnak magyaráznám.

Ha könyvet nézegetünk, amit tud, arra rákérdezek, ami új, azt én mondom, de visszakérdezek rá többször is.


De leginkább azt gondolom, hogy minden gyerek fejlődése egyéni. Ha lesz még egy (vagy több) gyermekem; szerintem ha ugyanígy csinálok mindent, sem lesz ugyanez az eredmény.

Egyébként a kislányom meg mozgásban nem annyira ügyes. Tud mindent, amit kell, de látom, hogy más gyerekek ügyesebbek nála.

Állítólag vagy a beszéd fejlődik, vagy a mozgás; a kettő együtt nem megy...


Szerintem ne aggódj! Olvass, énekelj, kérdezgetsd, és be fog indulni. Aggodalomra csak akkor van ok, ha még 3 évesen sem beszél; de akkor sem áll a háttérben feltétlenül probléma.

2020. jan. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"Állítólag vagy a beszéd fejlődik, vagy a mozgás; a kettő együtt nem megy..."


Vagy egyik se. :) Ha oka van a késésnek, jellemzően késik a másik is.

2020. jan. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Az én lányom ugyanaz, mint a te gyereked. Ugyanennyi szót mond, nehezebb utasításokat is megért, egyedül eszik, öltözik másfél éves kora óta. Csak az én lányom hétfőn töltötte a 2 éves kort.


Anyám szerint énis ilyen voltam, még óvodában is mindenre csak mutogattam, nem beszéltem.


Így én nem aggódom. Azért ha 2 és fél évesen nem fog elkezdeni beszélni, elviszem beszédindításra, de szerintem nem kell aggódnunk. Az a baj, hogy megértjük a mutogatását, így nem fogják a fárasztó és nehéz beszéddel fárasztaniuk magunkat. Ha felbosszantom, hogy nem értem amit mutogat, akkor elmondja nagyjából mit szeretne, de sokáig kell bosszantani érte. Állandóan bosszantani se akarom szegényt, nem akarom, hogy kényszerből beszéljen.

2020. jan. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, dehogy, lányok 2 évesen, fiúk 2 és fél évesen kezdenek beszélni, az a ritka, hogy valaki előbb kezdi.
2020. jan. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!