Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy ennyi idősen nem...

Baj, hogy ennyi idősen nem beszél még?

Figyelt kérdés

18 hónapos a kislányom. Nagyon érdeklő, mindent megért, amit kérek megcsinálja. Enni már tud egyedül villával, kanállal (kivéve a leves levét). Játékokban is ügyes, jó a finommotorika készsége. Figyelmes, utánoz tevékenységekben. Viszont még csak ilyen baba nyelven beszél, meg eddig anya apa mama szavakat mondta. De mostanában azt sem. Mutogat, de nem mondja mit akar. Pedig mondóka, ének mese napi szinten van. Járunk foglalkozásra is ilyen ének csoportba imádja.

Ha állatokat mutatok nem utánozza a hangot sem, de ha mondom hogy hol a kutya vagy a kecske mutatja, tehát tudja melyik állatról beszélek.

Azért aggaszt mert mostanában mindenki kérdezi hogy beszél-e már? Én még mondom, hogy nem és tök furán néznek rám. A gyerekekhez értők szerint is 18 hó után lesz nagy fejlődés a beszédben. Meg azt is tudom, hogy mindegyik más tempóban halad.

Amúgy a járással is úgy volt, hogy addig nem ment míg biztos nem volt benne 13 hónaposan indult el egyedül. 2 hét alatt tökéletesen megtanulta.

Szerintetek? Van okom aggódni?

Másnál hogy alakul a beszédfejlődés? Van valami amivel ösztönözni lehetne a beszédre? (Mikor mutogat, direkt úgy teszek mintha nem érteném mit akar, és kérem mondja el mit akar) mostanában ezt próbálom.

Köszönöm szépen a segítséget!



2020. jan. 14. 22:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Apám 5 évesen kezdett beszélni, egészséges, semmi baja. Szerintem nincs jelentősége
2020. jan. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!