Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet azt mondani...

Mikortól lehet azt mondani hogy beszél a gyerek?

Figyelt kérdés

Valahogy ezt nem értem. Nagyon sűrűn kérdezik hogy na beszél már? Erre jön az én hosszas magyarázásom: konkrétan nem, de mond néhány szavat amit nem biztos hogy mindenki ért de mi már tisztán. Emellett egész nap magyaráz a saját nyelvén és értelmes szavak is jönnek. Tehát 90%-ban értem mit szeretne.

Ezek a szavak vannak: anya, add ide, nyem(nem) , de, baba, tyutya(kutya), es néha cicához hasonló.

15 hónaposnál ez rendben van, nem?

Olyan furcsának gondolom amikor már 1 evesekre mondják hogy beszél de valahogy nem tudom elképzelni csak így.


2019. dec. 10. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi már a 4 hónaposra is azt mondtuk, hogy beszél, mert pl mielőtt elaludt még dumálgatott magában picit,de játéknál is.

De egyébként én onnantól kezdve hívnám igazi beszélésnek, hogy mond szavakat.

2019. dec. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fiam 2 és fél éves, szinte mindent kimond amit hall, van amit érteni, van amit nem, én még mindig azt mondom, hogy nem beszél csak szavakat mond.

Számomra onnantól beszél, amikor több szavas mondatokat mond úgy, hogy nagyjából mások is értsék.

2019. dec. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor elszavalja a Szozatot ....


Komolyan meg mikor ertelmes szavakat kimond, pl nalad

2019. dec. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!