Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gond ha a 11 hónapos...

Nagy gond ha a 11 hónapos babám még csak az enyhén darabosat eszi meg?

Figyelt kérdés
Kekszet el majszolgat de csak mert az szt olvad a szájába és ezen kívül csak ami tényleg nagyon apró darabok azt eszi meg vagy inkább majdnem hogy egyben le nyeli... Nem kellene neki már jobban enni a darabokat? De sokszor még öklendezik ha egy nagyobb falatot próbál megenni. Előre is köszönöm

2020. jan. 16. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van nálunk is,ő is nemsokára 11 hónapos. Én is ezen aggódom...de hát felül még csak most kezdtek el kibújni a fogai és csak alul van kettő, szóval a rágás sem megy neki normálisan,de már mindenki azzal cs*esztet, hogy miért nem eszik darabosat. Képes egyébként vissza hányni az egészet,ha nem tudja lenyelni. Amit meg tud rágni az a keksz,kuki,uborka, kenyér,sonka,banán és kb. ennyi. Darabos bébiételt egyáltalán nem eszi meg. Ráadásul rettentően válogatós és nem igazán tudok már mit adni neki,amit szívesen megenne...Súlya is kevés. 84cm és csak 8,2kg... Óriási magas kislány,de az evés nem az erőssége.
2020. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen én is aggódom... Mondjuk én is félek hogy nehogy megfuadjon és nem is merek olyan hú de darabos ételt adni neki :/
2020. jan. 16. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. A védőnő azt mondta rá majd még érik rá. Másfél éves volt amikor már nem evett pépeset, szinte egyik napról a másikra.
2020. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már volt olyan,hogy a torkáról kellett kiszednie a falatot,mert már lilult a feje, azóta nagyon félek, hogy meg ne fulladjon... Úgy vagyok vele, hogy inkább kínlódok a pépesítéssel, még nincsenek meg normálisan a fogai és nem látom azt rajta, hogy tud normálisan rágni és nem akarja egybe lenyelni.
2020. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb gyerekem majdnem 2 volt, mire normálisan rágni is akart. Addig csak nyelt.

A kicai meg már hónapok óta darabost eszik, rág rendesem az ínyével.

Minden gyerek más, ne aggódj ezen.

2020. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam 14 hónapos kora körül jött rá hogy kell rágni... Addig mindent csak nyelt és félrement. Nincs elkésve, ha Bölcsibe menne, ott is neki megfelelő dolgokkal etetik majd.

Amíg nem magabiztos, addig segítsd az aprítással, főzelékes dolgokkal aztán egyszer úgyis megtanulja. Olyan nincs hogy nem tanulnak meg enni :)

2020. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megnyugodtam 😊féltem hogy nagyon le van maradva :)
2020. jan. 16. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!