Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek a kicsi babájuk is...

Akiknek a kicsi babájuk is már jó alvó éjjel, azok jól csinálnak valamit vagy szerencsések?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek három gyereke is kicsi baba kora óta alszik éjjel a saját ágyában, csak enni keltek fel. nem érti, mikor mesélem, hogy az én másfél hónaposom nem akar a saját ágyában aludni vagy simán csak aludni...rosszul csinálok valamit?
2020. jan. 19. 20:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Szerencsések vagy hazudnak. Vannak anyukák akik szeretnék ferdíteni a valóságon, hogy jobb színben tüntessék fel magukat. De amúgy meg minden gyerek más. Ne foglalkozz máséval. Nem lesz semmi baja attól ha veled alszik. Pici még. Ahogy a védőnőm mondaná: Mindegy hogy hol, csak aludjon
2020. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Őszintén szólva már tökre dühített, hogy mit rontunk el, ha másnak annyira könnyen megy
2020. jan. 19. 20:53
 3/19 anonim válasza:
89%
Ohh, én mennyit ostoroztam magam, h nem alszik az ágyába, h 2 órát altatom 1 óra alvásért. Aztán zombi lettem, magam mellé tettem, cicin altatom fekve. Ő is alszik azota meg én is. Ez van. Nekem a pihenés és az alvás fontosabb.
2020. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

A fiam nagyon rossz alvó, próbálkoztunk a kisággyal, de hajnalig görnyedve mellette, majd rá támaszkodva elaludni nem kényelmes. Közébk vettük, onnantól kezdve legalább már 2-3 órás periódusokban tudtunk aludni, nem 20 percesekben. 1,5 évesen kapott leesésgátlós ágyat, onnantól abban aludt, de ugyan úgy kelt enni, vagyis akkor már csak inni inkább. Nagyon nehezen ment az altatás, 1-1,5 óra volt, és valakinek mindig ott kellett ülni, rosszabb esetben feküdni is mellette míg elaludt. Olyan 5 éves kora óta alszik el egyedül, és ha felkel akkor koszolgálja magát. Mindig van víz az éjjeliszekrényén.

A lányommal ugyan így kezdtünk, beraktuk a kiságyba, nézzük mi lesz. 1x megébredt, szopizott, majd aludt is vissza. 6 hetes korátót nem is ébred 1x sem. Ő olyan jó alvó, hogy délben már rángatja a kiságy rácsát kivülről, hogy aludjunk. Soha nem tiltakozik az alvás ellen, 5-10 perc alatt elalszik, annyi, hogy vele is itt kell ülnöm addig.

Annyit mondok, szerencse. Mindent ugyan úgy csináltunk mindkét gyereknél. A nagy apa alvókáját örökölte, vagyis kicsi alvásigényű, a kicsi pedig mormota, mint én. Ja, amúgy a nagy 1,5 éves kora óta nem alszik ebéd után.

2020. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Tok mas a ket gyerekem, nem te rontottad el.
2020. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk szerencse (is) volt részben:

Az első éjjel, amikor hazajöttünk a kórházból, nem akart aludni semmit. Fel-le járkáltam Vele a lakásban; mert ahogy megpróbáltam letenni, üvöltés volt.

Hajnali 5-kor már alig álltam a lábamon, és a hasam is nagyon fájt már (császárral szültem). Úgy éreztem, nem bírom tovább. A biztonság kedvéért beletettem a kókusz pólyába. Azonnal elalaludt, és arra sem ébredt fel, hogy letettem. Ekkor esett le, hogy a kórházban is mindig pólyában altatták. Valószínűleg ezt szokta meg, ebben érezte magát biztonságban.

Innentől minden este pólyában altattam, és a kiságyába is úgy tettem be. Tök jól működött, és mire kinőtte, már beállt az alvás ritmusa. Éjfél-1 óra körül etettem utoljára, utána reggel 8-9 körül kelt.

Szóval szerencsém volt, hogy véletlenül már az első éjszaka beletrafáltam, hogy hogy jó Neki. Később is jó alvó volt, most is az (1,5 éves).

Az első itthoni éjszakánk volt az első, és azóta is az utolsó éjszakázós éjjelem Vele.

2020. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%
Azt is nézd hogy sokszor akiknek hú de jó alvó a babájuk az tápszeres. Jobban elnyomja és telíti mint az anyatej. A tejet gyorsabban is emészti a kicsi.
2020. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
3 gyerekem van, mindhárom újszülött kora óta aludtak éjjel. Az első a kiságyában, ez szerencse. A másik kettő viszont velem aludt, és szerintem csak ezért aludtak egész éjjel.
2020. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagyon kedves válaszokat. Itt valaki próbálta, hogy hagyja sírni a babát míg elalszik? Nekem ez annyira barbár módszer, de hallottam sokan erre esküsznek. Lerakják és hagyják, hogy elaltassa magát. Maximum mellette vannak. Nem tudom ez milyen korban alkalmazható és kinek milyen tapasztalata van vele? Bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez a helyes módszer de kíváncsi lennék, valakinek van e ezzel tapasztalata
2020. jan. 19. 21:22
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Én egyszer próbáltam hagyni sírni nap közben. Hát kb 2 perc után már én is sírtam és úgy kaptam fel a kicsikém mintha az életem múlna rajta. El nem tudom képzelni, hogy valaki csak hallgatja szegény kicsi lelket ahogy sír. 😭 Én szörnyen éreztem magam. Soha többet. Van kendőm, hordozóm. Ha dolgom van és nyűgös vagy nem tud aludni, felkötöm. Csinálom a dolgom ő meg nézelődik vagy alszik. Este meg igenis addig szoptatom vagy ringatom míg el nem alszik.
2020. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!