Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell egy éves gyerekre...

Miért kell egy éves gyerekre azt írni, hogy 12hónapos? Miért nem lehet rá mondani, hogy egy éves? Mi ez a mostani beteg mánia a hónapokkal?

Figyelt kérdés
Komolyan, nem ciki, hogy egy két évesre 24 hónapost mondani. Anno ez nem volt. Ha volt egy éves, onbantól már években mondtuk a gyerek korát, nem hónapokban.
2020. jan. 21. 10:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%
szerintem attól függ hogy ki kérdezi a korát. mert ha pl. egy barát, ismerős stb. akkor azt mondom hogy 2 lesz. de a védőnőnek, orvosnak, gyógyszertárba már 20 hónapot mondok.
2020. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
87%
Helyzettől függ. Pl ha mondja egy anyuka a játszón, hogy a héten lett a gyereke 1 éves, akkor úgy mondanám az enyém 14 hónapos, de ha egy 3-4 éves gyerek anyukája kérdezi meg, akkor simán 1 évet mondok, mert ott nem lényeg 2 hó különbség. Nagyobb gyereknél 24, 36 hónapot mondani meg elég hülyeség, de ha valaki úgy mondja, pont nem zavar.
2020. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon is fontosak a hónapok, egy 1 éves teljesen más, mint egy 15 hónapos, sőt képzeld el, én 35 hét plusz 6 naposan szültem és ez mindenhova így van beírva, mert ebből látszik, hogy a 36. betöltött terhességi hetet sem értük el, ez is számít. Más kérdés, hogy optimálisabb egy 24 hónaposnál 2 éves megnevezést alkalmazni, az emberek 90%-a ezt is teszi, de amúgy gondolom az elenyésző kisebbségnél te is ki tudod számolni, hogy a 24 hónapos az 2 éves.
2020. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%

Nekem volt egy ilyen kellemetlen szitum a játszótéren.


Már sokadik napja együtt játszottak a gyerekeink egy anyukával. Az én lányom sokkal alacsonyabb a kortársainál, most 2 évesen is simán el tudnám adni 1 évesnek. 16 hónapos volt, mikor megkérdezte az anyuka, hogy mennyi idős a gyerek, mikor rávágtam, hogy 1 éves. Egyébként is nagyon gyorsan fejlődő gyerekem van, 16 hósan már legalább egy 18-20 hós gyerek szintjén van. És azért durván meglátszott a 2 gyereken az a 4 hónap különbség. Az én lányom, stabilan futkározott, szaladgált, csúszdázott, értelmes szavakat mondott, míg az ő gyereke még csak akkor kezdett el felállni és még csak gügyögött.


Hát első babás anyukaként kiült a rémület az arcára, és 2 nappal később szinte zokogott, hogy el vitte a gyereket a védőnőhöz, de a védőnő szerint rendesen fejlődik, nem érti hogy lehet ekkora különbség 2 1 éves gyerek között. Akkor "vallottam" be, hogy az én lányom már 16 hónapos, csak nem volt kedvem a hónapokkal szórakozni 🙈🙈🙈🙈


Azóta egyértelműen hónapokban mondom, csak akkor nem, ha pl pontosan 24 hónapos, akkor 2 évest mondok, mikor 18 hónapos volt, akkor másfél évest mondtam, de a 19, 20, 21 stb-t hónapnak mondom. Nem akarom mégegy első babás anyukára a frászt hozni, ígyis van elég dolog amin idegeskedhetnek, az én gyerekem is volt ennyi idős, és énis idegeskedtem minden hülyeségen. Nem telik semmibe azt mondani, hogy 16 hónapos.

2020. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
26%
Igen, 13as. Sok helyen le van írva. Csak rajtad, az orvoson, meg a védőnőn kívül a lőtéri kutyát nem érdekli.
2020. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

13as sokminden van abban a könyvecskében. Például az is, hogy hány cm és hány kgval született a gyereked, mégsem mondod el mindegyik játszótéri anyukának.

Az, hogy hányadik hétre született csak rád és az orvosodra tartozik meg amúgy sem érdekel senkit.

2020. jan. 21. 12:52
 17/31 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem féléves közelítéssel bővel elég lenne egy játszótéri helyzetben közölni a gyerek korát. Ha 16 hónapos a gyerekem, akkor azt mondom, hogy majdnem másfél éves, nem azt, hogy 1 éves.

Ha 20 hónapos, akkor másfél éves múlt. Ha a másikat ennél bővebben érdekli, akkor majd rákérdez.

De én is azt tapasztalom, hogy leginkább 2 éves kor alatt jellemző a hónapokban számolás, ami engem annyira nem zavar, mert ott még tényleg nagyok a különbségek. Egy 3 éves gyereknél már majdnem mindegy, hogy kerek 3 éves vagy 3 éves és 2 hónapos.

2020. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
54%

Akkor a te felfogásod szerint nekem nagyon szuper gyerekeim vannak, mert "egy évesen" már mindkettő helyesen ragozva beszélt mondatokban, 30 darabos kirakókat raktak, futóbicajoztak, rollereztek stb stb :D

Csak én nem értem, hogy egyesek mit nem értenek azon, hogy miért hónapokban számolják 2-2,5 éves korig a gyerekek korát?...

2020. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
97%

Akkor most fogsz nagyon kiakadni.... A baba mikor megszületik egy darabig hetekben mondjàk. :) Ilyen a 6.heti csípőszűrés.

De miért nem gond neked hogy terhesen se hónapokba hanem hetekbe mondják?

Ha már van gyereked biztos te is tudod, hogy hetekhez vagy hónapokhoz kötik az oltásokat, a fejlődés nyomokövetését, terhesen a vizsgálatokat vérvételeket.

2020. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Sokan teljesen félreértenek. Nem az a baj, hogy az orvosnál hetekben vagy hónapokban mondod, mivel ha úgy kérik semmi gond. Az az orvosnál van,oké.

De minek kell a játszótéren, boltban, mindenhol hónapokra szednina gyerek korát. A kasszás Erzsit sem az érdekli, sem a Pirinénit, sem senkit. A mindennapokban minek kell ennyire szentimentálisnak lenni?

2020. jan. 21. 17:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!