Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell egy éves gyerekre...

Miért kell egy éves gyerekre azt írni, hogy 12hónapos? Miért nem lehet rá mondani, hogy egy éves? Mi ez a mostani beteg mánia a hónapokkal?

Figyelt kérdés
Komolyan, nem ciki, hogy egy két évesre 24 hónapost mondani. Anno ez nem volt. Ha volt egy éves, onbantól már években mondtuk a gyerek korát, nem hónapokban.
2020. jan. 21. 10:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk visszaolvashatnád, hogy mit kérdeztél. Egy szóval sem írod, hogy ez a játszótérre, meg a boltra vonatkozik. Az igazat megvallva egyszer se találkoztam olyannal, aki 2 éves helyett 24 hónapost mond a játszótéren.
2020. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
96%

Se a játszótéren, se a boltban, se sehol nem lesz a 18 hónapos egy éves.

Az egy éves 12 hónapos gyereket jelent, a 18 hónapos vagy 18 hónapos vagy másfél éves.

A 20 hónapos körüli gyerekeket meg főleg hónapokban adunk meg, mert az másfél évesnek már nagy 2 évesnek még nagyon kicsi. Ezért.

2020. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, gondolom nincs gyereked.

Mert korábban én is furcsállottam, de mióta van nekem is gyerekem azóta én is mindig hónapokban számolom/mondom a korát.

Ennek valóban egyrészt az az oka, mert a fejlődési szakaszok, oltások, státuszkérdőívek mind mind meghatározott hónaphoz kötöttek, másrészt pedig szerintem főleg az, hogy a legtöbb ember akikkel a babákról, gyerekekről beszélünk, beszélgetünk akár nap mint nap, vagy hétről hétre mind mind hónapokban beszélnek az adott gyermekekről. Ilyen a védőnő, gyerekorvos, más kisgyerekes anyukák. Ezt nézi/számolja a legtöbb anya a hozzátáplálás kapcsán, vagy akár a nappali alvások nyomon-követése kapcsán. Ezért akarva akaratlanul is ez jön a legtöbb kisgyermekes anya szájára. Ne idegesítésből mondják🤷🏻‍♀️😊

2020. jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Utolsó hsznak: van gyerekem. Ha visszaolvasod a hszkat, ott van, hogy a gyerekdokinál számolta az anyuci a kezén a hónapokat.

Értem én, hogy miért használják bizonyos helyzetekben, de aindennapokban szerintem akkor sem indokolt hónapokban mondani a korát. Az idősek általában vissza is kérdeznek, hogy,, az akkor most mennyi éves is?,,

Nem tartom ésszerűnek, az orvosnál oké, de...

2020. jan. 22. 01:37
 25/31 anonim ***** válasza:
17%
Azért nem érted, mert te nem buzultál bele a gyereknevelésbe. A 28hómapozóknak ez az életük: orvos, játszótér, babamama klub.
2020. jan. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Szerintem, kerdező, te is hülyének néznél, ha a 90 centis, 24-es lábú, folyékonyan beszélő gyerekemre azt mondanám, hogy egy éves és nem azt hogy 20 hónapos, de mindegy.
2020. jan. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
18%
26: nem egyéves, hanem majdnem kettő. Ennyi. Senkit nem érdekelnek a részletek.
2020. jan. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
77%

Ha valaki megkérdezi a gyerek korát, feltételezem, hogy érdekli. Ha téged nem èrdekel, akkor minek kérdezed? :)

Azt hogy nagyjából hány éves, ránézésre is meg tudom állapítani, mert nem vagyok hülye.

Olyat meg hogy majdnem 2 éves nem mondunk, csak ha tényleg max 1 hónap múlva lesz 2 éves. Viccesek vagytok egyébként :)

2020. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

24


Azt a gyerekorvosi rendelőt ahol az asszisztens(nem a nővér) azt mondja egy 18 hónapos gyerekre ,hogy nyugodtan mondja hogy 1 éves messziről kerülni kell, mert nem értenek ahhoz amivel foglalkoznak, konkrétan a gyerekekhez.Egy 1 éves gyerek meg egy másfél éves között akkora különbség van akár csak oltottság szempontjából is, hogy elmondani nem lehet.Én akkor riadnék meg igazán, ha a mi orvosi rendelőnkben ezt mondanák nekem vagy más szülőnek.

Nálunk van pár apuka, akik kihordják a gyerekeket a játszótérre.Ők is használják a 25 hónapos,19hónapos kifejezéseket, pedig elvileg ők a beleb..tak az anyaságba kifejezést se kaphatják meg.Oka van, hogy miért így fejezik ki magukat sokan.Játszótéren hasonló korúak esetén összehasonlítási alap.Mert a legtöbb szülő akarva akaratlan összehasonlít és a többi.Nyilván vannak nagyon tökéletes anyák, akik egyetlen egyszer se mondják hónapba a babájuk,gyerekük korát.Majd húzunk nekik egy dicsőségszobrot.

2020. jan. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
22%
Sok hülye pitsa úgy csinál, mintha a gyerekük szarta volna a spanyol viaszt.
2020. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!