Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél mennyire volt tudatos a...

Kinél mennyire volt tudatos a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés
Mennyire gondoltátok át, hogy milyen lesz az életetek a baba születése után? Anyagilag készültetek tartalékokkal az első évekre? Milyen feltételek mellett vállaltátok a gyereket (lakás, biztos állás stb...)?
2010. júl. 22. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

anyagilag: tartalék van de a férjem leült egy papirral és kiszámolta mennyi bev. lesz a gyerek mennyibe kerül.

a menyasszonytánc összegét beleforditottuk a gyermekszoba berendezésébe.


érzelmileg: amikor már nem volt gond ha nem tudtunk elmenni bulizni szombaton


lakás: szolgálati lakás van


állás: hivatás van és nekem nem volt elötte melóm de két évvel a gyermek elött volt 11 év munkaviszonyom igy bár nem volt meg a 180 napom tartalék volt bőven.


segitségünk van de megvan mindenünk ami kellhet.

2010. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

- 7 éve voltunk együtt, ő az igazi.

- 3 éve volt a férjem.

- Normálisan bejelentett biztos munkahely mindkettőnknek.

- Saját ház, autók, motorok

- Minimális hitel, aminél több van félrerakva a bankban.

- Mindkettőnk orvosi vizsgálata a bébi előtt.

2010. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Pár hónapja voltunk eyütt a párommal,de igazából már az első napoktól kezdve tudtuk,hogy megtaláltuk a másik felünket.

Szóba jött a gyermek téma, mert jó azt tudni,hogy hogy áll a témához a másik. Mindketten azon az állásponton voltunk,hogy már nagyon vágyunk gyermekre, és bármikor jöhet.

Nem egész e gy éve voltunk együtt, amikor eljegyzett a párom. Megbeszéltük,hogy ha a baba jön össze hamarabb akkor babázunk, ha nem sikerül teherbe esnem, akkor esküvő lesz.

3 hónap próbálkozás után megfogant a kislányom. :-)

Nem lett esküvő,de most van egy 14 hónapos gyönyörű,okos kislányom.

Átgondolt döntés volt. Szerencsére, középszínvonalon élünk, nem voltak és nincsenek megélhetési gondjaink, jó állásunk volt, nem volt akadály a pénz.

Azóta elköltöztünk az akkori 43nm-es lakásunkból egy kertes házba.

Amint szóba jöjtt az,hogy próbálkozzunk babát "gyártani",rögtön elkeztem Elevitet szedni.

Nagyon tudatos volt minden.


A babával való életet is átgondoltuk,de annál amit gondoltunk sokkal nehezebb,ezt bátran állítom! Sok örömöt ad,és sok nehézséget. Jó döntés volt,de a következő babával még várunk, mert most hogy picit nagyobb lesz a lányom,szeretnénk egymásra is újra időt fordítani, mert az az utóbbi másfél évben nagyon elmaradt. Párkapcsolati téren nagyon megromlott a helyzet,csoda,hogy túléli a kapcsolatunk,szerintem sokan mások már szétmentek volna. Nagyon erős kapocs van köztünk.

2010. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk meglepetés baba volt, mert a dokik azt mondták, hormonkezelés nélkül nem valószínű, hogy összejön... Hát összejött! :D Otthon laktam szülőkkel, tesóval. A párom odaköltözött hozzánk a szobámba és a pici is oda jött. Szűkösen voltunk egy picit... Páromat közben elbocsájtották a munkahelyéről, veszélyeztett terhes lettem, így otthon kellett lennem, ezáltal csak táppénzt kaptam... Szóval elég nehezen indult a gyerekvállalás! De mára albérletben lakunk, külön a szülőktől, páromnak jobb munkája lett, mint régen volt és a TGYÁS is több, mint a táppénz volt!

Egy 4 hós kislány anyukája

2010. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Terveztük. Előtte 3 hónap tisztulás a fogámzásgátló miatt (bár van aki szerint az se kell) Utána 2. hónapban össze is jött Lilkó :-)

- jelzálog kifizetve, így új !saját! kertesházba költöztünk, ahol egy szobával több van, mint az előzőben :-)

- mindkettőnknek stabil, jól fizető munkahely

- autó, némi hitel, de próbáltuk leszorítani

- új építésű ház, így alacsonyabb a rezsi

- lelkileg készültünk, amennyire lehet (nem lehet :-)

- és most boldogan élünk, míg meg nem halunk (remélem! :-)

2010. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nem terveztük, de már házasok voltunk a férjemmel. Mindkettőnknek volt állása, de nekem határozott idejű szerződésem volt, ami meg is szűnt terhességem alatt, előtte építkeztünk, mire megszületett a kislányunk kész lett belülről teljesen, így tartalékunk nem volt, mindent a ház vitt el. Van egy hitelünk is, az autó hitele.

Mivel nem terveztük ezért nem gondoltuk át mennyire fog megváltozni az életünk, de mi ezt abszolút nem éljük meg rosszul, teljesen igazodtunk.

2010. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nem terveztük, egy véletlen (szerencsés) "balesetből" lett Soma. Én előtte 7 hónappal fejeztem be az egyetemet, fél évet dolgoztam. Nem házasodtunk össze, de nem is fontos számunkra, így is szép családi életet élünk. Váratlanul ért minket, de egyáltalán nem bántuk meg, h. így történt. Igaz, még nincs saját lakás, de egy szuper kertes házban élünk albérletben. Mindenkinek jó babázást kívánok! 8 hónapos kisfiú anyucija
2010. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon tervezett volt a gyerekvállalás, minden adott volt:

- 27 éves voltam, férjem 29 éves, így úgy éreztük, megérettünk rá

- 4 éve voltunk házasok

- bőven befejeztem a főiskolát, el tudtam helyezkedni határozatlan ideig tartó szerződéssel

- férjem befejezte az iskolát, bár azóta tanult még mást is, saját vállalkozása van

- saját házunk van, hitel nélkül

- autók, motor (gépjármű hitelünk van)


Kicsit várnunk kellett rá mert egészségügyi problémák közbe szóltak és így 2 évet próbálkoztunk.

2010. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Albérletbe vállaltunk, 26 évesek vagyunk. Autó hitel. Tartalékunk egy kicsi volt az esküvőből. Abból vásároltunk be a manónak és kifújt. Nem bántuk meg, boldogok vagyunk. 17 hónapos a kisfiunk. Nekem határozatlan idejű " biztos" állásom van. Párom nincs bejelentve.
2010. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14éve éltünk már együtt a férjemmel.6éve házasságban.Otthagytam a munkahelyem is (amit már ugyis utáltam)és visszamentem a régire(ahová mindig is visszavágytam).De benne volt az is,hogy rendezetebb lesz az életem,rendesen bejelentve tervezhetek is.1évet dolgoztam a régi uj munkahelyemen mikor elterveztük,mostmár lehet bébi.Mi sok mindent kaptunk,nővéreméktől,alig kellett venni valamit.De a 9hónap alatt gyűjtögettem és az utolsó pillanatban megvettem azt amire még szükség volt.Egy kis hétvégi házunk van,itt élünk.
2010. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!