Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós baba milyen gyümölcsöke...

14 hós baba milyen gyümölcsöket NEM ehet még egyáltalán, mi az ami meghajt (hat) ja, és mi az ami inkább hasfogó?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Ne viccelj! 12 hónapos kortól megehet bármit!

Ha csak az érdekel, hogy melyik milyen hatású, leírom!

A barackok hashajtó hatásúak, de keksszel, lehet normalizálni. A banán,és a szilva,ami fogja a kakit, de nem durván.!

2010. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 14 hónaposan nincs olyan amit már nem ehet, viszont van olyan amiből nem ehet sokat, ilyen a cseresznye, a málna, az eper, ezekből csak pár szemet naponta, legalábbis nekem így magyarázta a védőnőnk és az anyukám is. Ja meg a szőlőből sem ehet sokat, csak pár szemet.

Ami hasfogó a banán, hashajtó pedig a szilva.

2010. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én se tudok olyat amit ne ehetne már,ilyenkor már mindenfélét kóstoltathatsz vele.Viszont az első válaszoló rosszul írta,a szilva az hashajtó... Hashajtós még a barack,körte(bár ez nem mindenkinél),és az almának a leve.Hasfogó az alma és a banán.
2010. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

:-)

Köszi.

Mondjuk,bevallom,pont az eper,stb... (aprómagvasok) amikről ezernyi véleményt hallok,hogy mikortól eheti,ezért voltam kíváncsi,hogy ki mit ír.


Meg amúgy is mindenki mást mond mindenről. Én meg bevallom,nem értek hozzá,de úgy gondoltam,nem adok csak egy (védőnő) véleményre.

2010. júl. 22. 13:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 1 éves kora óta eszik epret, semmi baja.
2010. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Aprómagvasokat 1,5 évs kortól.
2010. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokink, hogy a görögdinnyével meg az apró magvasakkal várjak 2 éves korig. Most volt 1 éves a babám, tehát jövő nyárig. Úgyis csak idény gyümölcsök ezek. Bár görögdinnyét adtam már neki, nem tudom hogy arra-e, de kijött neki allergia. Most próbáljuk kideríteni mire...
2010. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsóvannak keresztreakcók,utána kell nézni a görögdinnye milyen,ha jól emlékszem mint a parlagfű.

Itt is vannak:

"Keresztreakciók


A keresztallergia esetén a szervezet a különböző eredetű allergéneket azonosként ismeri fel, és velük reakcióba lép. A különböző, gyakran távoli fajokból származó allergének molekulamérete, biológiai funkciója és részben az összetétele hasonló.

Ha több antigén nagymértékben hasonlít egymáshoz, az antitest nem tud mindig különbséget tenni köztük, és így az antitest többféle antigénhez is kötődik. Minél közelebbi két faj között a rokonság, annál jobban hasonlítanak különböző antigénjeik: aki egyfajta rákra allergiás, az nagy valószínűséggel minden rákra az, emellett a homárra, langusztára, kagylóra, osztrigára is.

Aki allergiás a tyúktojásra, az valószínűleg minden madár tojására allergiás.

Közel állnak egymáshoz:

poratka és lisztatka, búza és rozs, fenyőpollen és fenyőmandula, parlagfű és napraforgó, alma és körte, burgonya és sárgarépa, őszibarack és sárgabarack és szilva és cseresznye.


A növények fehérjeszerkezetében található egy olyan aminosavakból álló rész, melynek felépítése több növényben azonos. Ez azt okozza, hogy a táplálékallergiával gyakran légúti tünetek járnak együtt.

Aki allergiás a nyírfapollenre, az pollenidőszakban kerülje a következőket: alma, őszibarack, cseresznye, körte, spenót, sárgarépa, burgonya, kivi, paradicsom, kesudió, mogyoró, zeller.

Aki allergiás a feketeüröm pollenjére az pollenszezonban kerülje: zeller, sárgarépa, petrezselyem, banán, alma, dinnye, kamilla, ánizs, koriander.

Aki allergiás parlagfűpollenre, az pollenidőszakban kerülje: görögdinnye, sárgadinnye, cukkini, uborka, tökfélék, kamilla, banán, napraforgómag.

Aki allergiás a fűfélék pollenjére, az kerülje: burgonya, földimogyoró, élesztő, borsó, paradicsom, avokádó, búza, bab, lencse, szója, édeskömény.


Előfordul azonban, hogy távoli rokonságban lévő fajoknál is fennáll a keresztreakció:

Aki allergiás a földimogyoróra, az nagy valószínűséggel a dióra is.

Aki a diófélékre allergiás, az lehet a búzára, rozsra, mákra, mogyoróra, szezámmagra is.

Aki a latexre, annál a gesztenye, banán, spenót, avokadó, citrusfélék és a kivi is érzékenységet válthat ki.


Egyéb keresztreakciók:

házipar-atka - kivi, rákféleségek

mogyoró - szójabab, sárgaborsó, egyes hashajtó növényi kivonatok

tehéntej - marhaszőr

tojás - madártoll

rozspollen - rizs, búza, rozs, árpa, kukorica, zab."

2010. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13:18-as

a málnát, görögdinnyét is szereti, 16 ónapos

2010. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

14:10 vagyok.

Köszönöm a 14:21-nek a leírtakat.

Lenne akkor egy kérdés: a görögdinnye és a paradicsom valamilyen rokonságban lennének esetleg? Mert ette a kisfiam a nyers paradicsomot is (mag és héj nélkül) meg a görögdinnyét is mag nélkül. Most egyiket sem kapja, úgy tűnik elmúltak a kiütések (csalánkiütés volt).

Vagy csak véletlen a kettő találkozása??

2010. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!