Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le kézről a...

Hogyan szoktassam le kézről a 3 hós babát?

Figyelt kérdés
Van hintája, pihenőszék, mindene megvan, mégis csak negyed óráig bírja ezeket a dolgokat, utána üvöltés. Csak kézben van el. Nagyon sokat sír, estére már annyira kimerül a sírásban, hogy kézben sincs el. Apával meg már a válás szélén állunk, mivel utál haza jönni, mert dög fáradt és 5-től 9-ig sehogy sem tudja megnyugtatni a picit, pedig már cigánykerekezik. Persze ha én felveszem és fel alá járkálok vele, akkor nyugis. De nekem is főzni kell, furdeni, takarítani, és ezeket csak akkor tudom megcsinálni, amíg apa vigyáz rá. Szóval mit tehetnék, hogy picit nyugodtabb legyen. Nem fáj a hasa!

2020. jan. 24. 12:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%

Pihenőszék káros is a babának. Hinta még elmegy. Ilyenkor még ölben vagy hordozva szeret a legtöbb lenni.

Ha beleőrülsz hogy Te csináld a háztartást, inkább ordíttatod a babót, akkor nem csoda, hogy Apa kivan.

Megjegyzem, hordozva se lehet túl sokat végezni, bár ez alkatfüggő (pl mekkora a melled, milyen hosszu a karod, mekkora a baba).

Nemsokára szép lassan úgyis lekéretőzik majd

2020. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Néha azért az is pihentető tud lenni a baba mellett, hogy apa van vele, amíg anya egyedül főz, csak mondom. Le kell néha tenni az állandó készültség terhét.
2020. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyentájt volt nagyon sírós. Mindenki csesztetett, hogy kézhez szoktatom, mert én se bírtam hallgatni, hogy sír, inkább majdnem egésznap fogtam a kezemben. Hordozó kendő, pihenőszék, stb semmiben nem maradt meg, csak ahogy írtad, néha pár percet. Nem volt nagyon segítégem, főznöm kellett, vinni a háztartást is. Ezt még tetőzte az is, hogy nem viselt el senkit (rajtam és apán kivül) maga körül. Szóval hiába kértem meg tesómat, hogy vigyázzon rá egy kicsit, amíg össtepakolok, vagy mosogatok, ahogy észrevette, hogy más is van ott rajtam kívül, üvöltött, amíg el nem ment. Kb 2 hónap telt el mire elnőtte ezeket. Próbáltam megoldani, hogy a teendők ellenére, minél többet mellette tudjak lenni, játszani, lefoglalni, dajkálni.. úgy hozattam ebédet minden nap, heti egy takarítás helyett 2 heti egy lett.

A majdnem válást egyébként értem, hogy gondoltad. Nálunk is állandó vita téma volt ez az állapot. Rossz volt nagyon, hogy az ember olyan tehetetlennek érezte magát. Aztán egymáson vezettük le a feszkót. De túl éltük :)

Úgyhogy csak azt tudom mondani, hogy kitartás, elnövi idővel.

2020. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A háztartáson lazíts egy picit! Nekem is jó pár hónapba telt, de a kolleganőm nagyon sokszor elismételtette velem a mondatot, azóta én is mindenkinek ezt momdom: Azért vagy otthon hogy babázz, a babáddal foglalkozz, hogy neki jó legyen!!!!


Minden más mellékes, ráér holnap is. Sőt lehet engem szar háziasszonynak nevezni, de a baba első fél évében, én heti 2x3x rendeltem a kaját, nem mindig bajlódtam a főzéssel.

2020. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!