Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam (újra)...

Hogyan szoktassam (újra) hozzá a fogmosáshoz?

Figyelt kérdés

7 hónapos kislányomnak 8 foga van. 2,5 hónaposan jött ki az első, azóta minden reggel és este mosom neki. Eddig szépen hagyta, de néhány hete elkezdett "öntudatra ébredni", és kézzel-lábbal tiltakozik, tekereg, sír, összeszorítja a száját. Mindig igyekeztem játékosan csinálni, óvatos vagyok, nem hiszem hogy akármikor is fájdalmat okoztam neki. Többféle neki való fogkefével és fogkrémmel is próbálkoztam, hátha valamelyiket nem szereti, de nem ez a gond. Nyilván nem szeretném lefogni és beletolni a szájába a fogkefét mert nem akarom hogy traumaként élje meg, de másképp nem engedi. Pedig fogat mosni muszáj 🤷


Van valakinek jó ötlete? Köszönöm szépen a segítséget!


2019. dec. 22. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy megint jön a foga? Kisfiam másfél éves az elmúlt egy hónapban jött ki a hátsó 4 rágó foga egyszerre,ezért nem hagyta mosni a csak alig alig. Mikor áttörtek akkor visszaallt minden a régi kerékvágásba. Amikor nagyon tiltakozott nem erőszakoltam bár tudom hogy nem a legjobb, de inkább kihagytam egy két fogmosast mint hogy megutalja.
2019. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Folyamatosan jönnek a fogai. 2,5 hónaposan kezdte, azóta szinte folyamatosan fogzik. A kibújt 8-on kívül még kettő jön most. Nem látok összefüggést a kettő közt.
2019. dec. 23. 00:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is gond. Nekem úgy sikerült újra, hogy elkezdtem előtte fogatmosni. Kezébe van a sajátja és egy percen belül nyújtja hogy csináljam neki is. Csak rövid ideig engedi, aztán ő próbálkozik egyedül, majd megint visszaadja hogy én csináljam. Kicsit hosszadalmas így, de legalább engedi.
2019. dec. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!